Urządzenia do higieny produkcji dla Maczfit - Unicard

Urządzenia do higieny produkcji dla Maczfit

Urządzenia do higieny produkcji dla Maczfit

Urządzenia do higieny produkcji dla Maczfit

Maczfit to znany producent i dostawca cateringu dietetycznego. Firma codziennie dowozi posiłki do miejscowości zlokalizowanych w całej Polsce, m.in. Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Lublina, czy Wrocławia.

Za swoją działalność marka została wielokrotnie doceniona nagrodami i certyfikatami, m.in. Laur Klienta, Konsumencki Lider Jakości, czy Dobra Marka.

Cele wdrożenia

  • Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, które udoskonaliłyby procesy dezynfekcji oraz higieny pracowników.
  • Ochrona pracowników przed zarażeniem wirusem COVID-19.

Efekty

  • Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają system do dezynfekcji pracowników oraz udoskonalają ich higienę.
  • Unowocześnienie obiektu oraz wzmocnienie wizerunku firmy.

Wymagania klienta

Maczfit cały czas prężnie się rozwija, produkując posiłki w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym pod Warszawą. Marce zależało, aby dopasować go do międzynarodowych standardów i tym samym zapewnić wysoką jakość i bezpieczeństwo oferowanych posiłków.

Oczekiwania Maczfit były sprecyzowane – firmie zależało na systemie do dezynfekcji pracowników, którzy pracują w hali produkcji i pakowania diet cateringowych. Śluza sanitarna, zamontowana w przejściu do strefy czystej, miała za zadanie dbać o higienę pracowników oraz minimalizować ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.

Klientowi oczekiwał, aby podczas instalacji systemu praca w obiekcie nie została wstrzymana ani zakłócona. Kolejnym wyzwaniem była konieczność dostosowania urządzeń do wymogów BHP oraz dróg ewakuacyjnych (tak, aby ramiona kołowrotu opadały podczas akcji ewakuacyjnej). Ważny był także estetyczny wygląd urządzeń oraz zapewnienie odpowiedniej przepustowości wejścia, aby pomiędzy pomieszczeniami nie tworzyła się kolejka.

Wdrożone rozwiązania 

UNICARD zaproponował marce Maczfit kompleksowy system dezynfekujący, który spełniał wszystkie wyżej wymienione oczekiwania.

W strefach czystych kuchni i pakowalni zamontowano dwie śluzy sanitarne Elpress HDT, które wykonują dwie czynności jednocześnie: czyszczą podeszwy obuwia oraz dezynfekują ręce pracowników. Dysze natryskowe, które znajdują się w górnej i dolnej części śluzy, odpowiednio rozpylają środek dezynfekujący. Po dezynfekcji rąk bramka obrotowa zostaje zwolniona i umożliwia przejście do kolejnego pomieszczenia.

Montowane na śluzie barierki kontrolne z wypustami uniemożliwiają pominięcie kołowrotu, dzięki czemu kontrolują kierunek poruszania się pracowników w pomieszczeniach higienicznych oraz egzekwują odbycie wszystkich etapów dezynfekcji.

Na terenie kuchni została także zamontowana trzystanowiskowa umywalka, uruchamiana za pomocą czujnika na podczerwień oraz wyposażona w system zapobiegania bakteriom lagionella. Kolejnymi rozwiązaniami były dozownik mydła, także z czujnikiem na podczerwień, dystrybutor papieru oraz dwa kosze na odpadki.

Do tego samego obiektu dostarczyliśmy także 12 sztuk umywalek z czujnikiem na podczerwień (zainstalowanym pod kranem, aby każde przejście pracownika nie uruchamiało wody) oraz 13 sztuk dozowników na mydło z funkcją uwalniania płynu naciskiem łokcia.

Korzyści

Zainstalowany w Maczfit system do higieny produkcji przyniósł klientowi szereg korzyści. Obiekt zapewnia większą kontrolę i dyscyplinę pracy, a także usprawnia procesy dezynfekcji oraz higieny pracowników. Rozwiązanie wpływa również na obniżenie kosztów produkcji, poprzez ciągłe i systematyczne działania zapobiegawcze w zakresie higieny.

Zamontowane śluzy to nowoczesny sprzęt. Inwestycja w nowe technologie wzmocniła wizerunek firmy oraz wpłynęła na wzrost zaufania ze strony kontrahentów, klientów czy dostawców.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które udoskonaliły procesy dezynfekcji oraz higieny pracowników, to dla nas ważny krok. Dzięki zamontowanym przez firmę UNICARD śluzom sanitarnym oraz nowoczesnym umywalkom zwiększyliśmy bezpieczeństwo zarówno naszych posiłków, jak i pracowników. Co dla nas niezwykle istotne, uruchomienie urządzeń przebiegło bardzo sprawnie oraz nie było przeszkodą w codziennej pracy. - komentuje Anna Maciejewska, Quality Manager w Maczfit