Wdrożenie Kontroli Dostępu w chmurze w Grape Up - Unicard

Wdrożenie Kontroli Dostępu w chmurze w Grape Up

Wdrożenie Kontroli Dostępu w chmurze w Grape Up

Wdrożenie systemu Kontroli Dostępu w chmurze impero 360® w Grape Up

Grape Up to firma zajmująca się konsultingiem technologicznym, tworząca innowacyjne produkty dla globalnych liderów automotive i insurance, oparte na cloud i AI.

Grape Up obsługuje globalne spółki z wielu branż, wdraża rozwiązania chmurowe i uczy wykorzystywać metodyki Agile, aby dostarczać lepsze oprogramowanie w jak najkrótszym czasie. Wśród klientów firmy znajdują się takie marki jak Porsche, Rolls Royce, Volkswagen, Hertz czy Europcar. Firma posiada własny dział R&D, który pomaga klientom rozwijać i testować koncepcje innowacyjnych aplikacji z zakresu Software-Defined Vehicle oraz Software–Defined Mobility.

Wymagania Klienta

  • Jeden system dla różnych oddziałów – spójny także z zewnętrznymi systemami kontroli dostępu (m.in. ze szlabanami parkingowymi);
  • Wdrożenie systemu umożliwiającego nadawanie uprawnień we wszystkich lokalizacjach i zarządzanie nimi równocześnie bez obaw o destabilizację systemu.

Wdrożone rozwiązanie

W ramach współpracy z krakowską firmą Grape Up udało nam się wdrożyć nowy system kontroli dostępu w chmurze, który został dostosowany do wymagań klienta:

  • Wdrożenie rozwiązania z logowaniem dwuskładnikowym;
  • Ujednolicenie systemu kontroli dostępu dla pracowników z różnych oddziałów;
  • Integracja z Azure Active Directory umożliwiająca zarządzanie uprawieniami jednocześnie z  różnych miejsc;
  • Wykorzystanie podłogi technicznej podczas instalacji z uwagi na wymagania budynku.


Obecnie system obejmuje:

  • Kontrolę dostępu w chmurze - impero 360® wraz z integracją Azure Active Directory dla 200 użytkowników;
  • 20 czytników;
  • 12 sterowników;
  • trójzakresowe karty dostępu.


O znaczeniu chmurowych rozwiązań także w kontekście kontroli dostępu mówi pan Wojciech Urbańczyk, Lead IT Administrator w Grape Up:

Tak naprawdę coraz więcej firm decyduje się na to, żeby nie utrzymywać fizycznych serwerowni. Dzisiejsze przedsiębiorstwa jeżeli tylko mają taką możliwość, to wszelkie procesowanie przenoszą do chmury. Chcąc zapewnić komunikację z tak zbudowaną infrastrukturą potrzebne są jedynie elementy zapewniające dostęp do Internetu. Rozwiązania chmurowe to przede wszystkim oszczędność pieniędzy – m.in. przez eliminację konieczności chłodzenia i utrzymania fizycznych urządzeń, ale także spore uproszczenie codziennej pracy administratorów IT.

 

 

Korzyści

Jednolity system kontroli dostępu pozwala na swobodne przemieszczanie się uprawnionych pracowników między różnymi oddziałami. Zdalne zarządzanie dostępem ułatwia codzienną pracę i skraca cały proces. To szczególnie ważne kwestie w przypadku rozproszenia zespołu między różnymi oddziałami.

Firma na co dzień korzysta z katalogu użytkowników, który jest w chmurze. Jako firma specjalizująca się w rozwiązaniach IT, posiadają mocne nastawienie na zwiększanie liczby usług, które gromadzą informacje o użytkowniku w jednym miejscu. Połączenie impero 360® z takim katalogiem pozwala na sprawne zarządzanie uprawieniami.