Urządzenia do pomiaru temperatury | Unicard

Urządzenia do pomiaru temperatury

W ofercie UNICARD posiadamy profesjonalne urządzenia do pomiaru temperatury ciała terminale biometrycznej kontroli dostępu z pomiarem temperatury oraz kamery termowizyjne do pomiaru temperatury ciała w przestrzeni publicznej (wykorzystywane np. w lotniskach, galeriach handlowych). Rozwiązania do bezkontaktowego pomiaru charakteryzują się wysoką dokładnością oraz niezawodnością.

Urządzenia do pomiaru temperatury spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i są zintegrowane z oferowanym przez UNICARD systemami Kontroli Dostępu i Rejestracji Czasu Pracy.

 

+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

Urządzenia do pomiaru temperatury

Praca w miejscu publicznym, w bezpośrednim kontakcie z klientami lub przypadkowymi osobami, niesie za sobą różne zagrożenia. Jednym z nich jest możliwość przeniesienia mikroorganizmów, które odpowiadają za poważne i długotrwałe choroby. Nawet zwykłe przeziębienie czy grypa są poważną przeszkodą pracownika, wymuszając na nim przerwę w wykonywaniu obowiązków. Tym bardziej skutecznego wykrywania wymagają zakażenia wirusami takimi jak Sars-CoV-2. Urządzenia do pomiaru temperatury pozwalają ograniczyć ryzyko do minimum, przez wykrycie osób chorych i odseparowanie ich od pracowników, obsługi oraz innych klientów.

Systemy detekcji gorączki na podczerwień

Nowoczesne urządzenia pomiarowe temperatury wykorzystują między innymi technologię termowizji. Odpowiednio dobrana kamera z systemem podczerwieni rejestruje obraz z uwzględnieniem rozkładu ciepła otoczenia. Obraz jest przekazywany do monitora i analizowany. Taki system pomiaru temperatury może być umieszczony w wejściu do portu lotniczego, na dworzec kolejowy czy autobusowy, a nawet do pomieszczeń, w których niezwykle istotne jest zachowanie antyseptycznych warunków.

Detekcja gorączki za pomocą podczerwieni jest bezpiecznym sposobem wykrywania ewentualnych zakażeń groźnymi wirusami. Nie tylko nie wymaga kontaktu chorego z kontrolerem, ale też odbywa się na dużą odległość. Przyrząd do mierzenia temperatury jest niezastąpiony w przypadku COVID-19, ale też przy zagrożeniu różnymi chorobami tropikalnymi, takimi jak denga czy malaria.

Bezdotykowe przyrządy do pomiaru temperatury

Poza kamerami termowizyjnymi bezdotykowa detekcja temperatury może też odbywać się za pomocą specjalnych urządzeń umieszczanych np. na ścianie przy wejściu do obiektu. Czytniki i terminale wykrywają podwyższoną temperaturę ciała również za pomocą podczerwieni.

Przyrząd do pomiaru temperatury może też pełnić funkcję urządzenia do kontroli dostępu, uniemożliwiając wejście osobie z gorączką, bez maseczki oraz niemającej odpowiednich uprawnień. W ich weryfikacji uczestniczą czytnik biometryczny oraz system rozpoznawania twarzy.

Kamera do pomiaru temperatury ciała to praktyczne rozwiązanie, dlatego sprawdź nasz asortyment i nie daj wirusom zaburzyć jakości funkcjonowania Twojej firmy!