Tworzymy bezpieczny świat

Formularz kontaktowy

Integracja z systemami kadrowo-płacowymi

Wdrożenie w firmie czy w urzędzie systemu elektronicznej rejestracji czasu pracy z wykorzystaniem zbliżeniowych kart pracowników w znaczący sposób usprawnia funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa. Z tym stwierdzeniem zgodzi się pewnie każdy manager ds. personalnych, który korzysta z systemu ewidencji czasu pracy. Do najbardziej widocznych efektów takiego rozwiązania z pewnością można zaliczyć poprawę dyscypliny czasu pracy oraz znacznie szybsze i pozbawione błędów rozliczanie czasu pracy wraz
z nadgodzinami, nawet w systemie zmianowym. Precyzja i skrócenie czasu wykonywanych rozliczeń wprost przekłada się na wymierne korzyści finansowe dla pracodawcy.

Te korzyści związane z zarządzaniem personelem są jednak równie ważne, jak uproszczenie procedur Ewidencja czasu pracyzwiązanych z pracochłonnych tworzeniem list obecności i możliwość stałej kontroli osób przebywających na terenie firmy. Doceniają to szczególnie te działy HR, które rozliczają regularnie kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset osób. Dla nich gotowe raporty z ilością przepracowanych godzin, czy też raporty osób nieobecnych w danym miesiącu są zbawiennym ułatwieniem ich codziennej pracy. Do tej pory jednak często się zdarzało, że osoba z działu kadr musiała samodzielnie lub korzystając z pomocy zasobów IT eksportować dane z rejestracji do programu kadrowo-płacowego. Problemami z tego tytułu wynikającymi, a przede wszystkim usprawnieniem tego procesu postanowiły zająć się firmy UNICARD SA- producent i integrator systemów rejestracji czasu pracy i RESET2 Sp. z o.o. - wrocławski producent oprogramowania, specjalizujący się w systemach kadrowo - płacowych.

„Już kilka lat temu wymiana danych między naszym oprogramowaniem R2płatnikPRO a oprogramowaniem UniRCP firmy UNICARD była możliwa, jednak nie był to proces automatyczny. Po rozmowach z wieloma naszymi klientami, m.in. z administracji publicznej zdecydowaliśmy się na pełną synchronizację danych pobieranych
z UniRCP do naszego programu kadrowo-płacowego” wspomina p. Rafał Szostak – Menedżer ds. Klientów Kluczowych w RESET2 Sp. z o.o.

Klient sam wybiera kiedy ta synchronizacja danych jest dla niego najwygodniejsza: czy np. po 10 rano, kiedy już wszyscy dotarli do pracy, czy też po godz. 16:00,gdy większość pracowników już udała się i do domu. Możliwe jest oczywiście automatyczne pobieranie danych z rejestracji, np. co godzinę. Dla użytkownika programu kadrowo-płacowego jest to o tyle wygodne, że na bieżąco wie, kto znajduje się na terenie obiektu, co bywa bardzo przydatne zwłaszcza, jeśli dane przedsiębiorstwo znajduje się w jednym bardzo dużym obiekcie lub kilku rozproszonych obiektach (albo podczas ewakuacji np. z powodu alarmu pożarowego).

Miesięczna karta pracy

„Oczywiście informacja o aktualnym stanie osobowym pracowników jest możliwa przy założeniu, że wszyscy posiadają swoje karty i nimi się rejestrują. Rejestrację można „wymusić” instalując kołowroty (bramki obrotowe, tzw. tripody) przy wejściach i wyjściach z obiektu” dodaje p. Leszek Kubik, Kierownik Produktu w UNICARD SA.
Zdarzają się też przypadki pożyczania karty innej osobie. Ten proceder w znacznym stopniu eliminują kołowroty, ale można go „uszczelnić” poprzez zastosowanie systemu rejestrującego twarz osoby rejestrującej kartę. Systemu nie można więc tak łatwo oszukać, a to wszystko jest ważne zarówno w kontekście sprawnych rozliczeń dla działu HR, jak i zwiększenia bezpieczeństwa na terenie firmy” dodaje.

Automatyczna wymiana danych na poziomie baz danych między systemem kadrowo-płacowym R2PłatnikPRO a oprogramowaniem do rejestracji czasu pracy UniRCP (lub kontroli dostępu UniKD) jest najwyższym poziomem integracji tych systemów. Takie rozwiązanie w znaczący sposób ułatwia
i przyspiesza rozliczanie nawet najbardziej skomplikowanych systemów czasu pracy. Rozwiązanie to zostało już sprawdzone u kilku klientów z sektora publicznego. Firmy Reset2 oraz Unicard liczą na dalszą współpracę z Klientami, którzy planują zakup efektywnego systemu kadrowo- płacowego wraz z ewidencją czasu pracy.

INTEGRACJA Z ERP:

Program UniRCP może być zintegrowany z większością systemów kadrowo-płacowych działających na rynku polskim np.:

SAP TETA IFS
CDN Optima Sage Symfonia Asseco KOMA HR