Tworzymy bezpieczny świat

Formularz kontaktowy

Systemy parkingowe

System Zarządzania Parkingiem firmy UNICARD SA to kompletne rozwiązanie, służące procesowi efektywnego i bezpiecznego administrowania parkingiem. Odpowiada przede wszystkim za usprawnienie systemu pobierania opłat oraz zautomatyzowanie procesów wjazdu i wyjazdu z parkingów. Firma UNICARD SA wdrożyła systemy parkingowe w wielu obiektach, zyskując doświadczenie w opracowywaniu kompleksowych rozwiązań, dopasowanych do wymagań klientów. Dzisiejszy kształt systemu oraz oprogramowania jest efektem ścisłej współpracy z klientami na wszystkich etapach projektowania oraz instalowania systemu.

Systemy parkingowe UNICARD

Zaprojektowany przez firmę UNICARD SA System Parkingowy zarządza całym procesem związanym z pobieraniem opłat za parkowanie. Służy do kompleksowej obsługi małych i dużych parkingów, zarówno strzeżonych jak i niestrzeżonych. System ten, dzięki swojej elastyczności pozwala na wybór wielu rozwiązań dopasowanych do potrzeb obiektów oraz samych klientów. Dzięki temu umożliwia zastosowanie zarówno jednorazowych biletów parkingowych, jak kart abonamentowych.

Zalety Systemu Parkingowego:

System Parkingowy to efektywne narzędzie do zarządzania parkingiem – jego podstawową zaletą jest generowanie oszczędności oraz efektywne kontrolowanie powierzchni zajmowanej przez pojazdy. System przyspiesza i usprawnia obsługę klientów wjeżdżających na parking oraz proces rozliczania opłat. Zwiększa także zyski parkingu dzięki wzmocnionej kontroli wjazdów i wyjazdów. Instalacja Systemu umożliwia kształtowania wysokości opłat w zależności od potrzeb – np. godziny świadczenia usługi czy dnia tygodnia. Oprogramowanie UniParking daje także możliwość tworzenia raportów i statystyk, dotyczących na przykład liczby pojazdów korzystających z parkingu czy zestawień finansowych.

Podstawowe elementy Systemu Parkingowego to:

Jak działa system Parkingowy?

Podstawowe elementy systemu parkingowego – terminale wjazdowe, wydają bilety jednorazowe lub odczytują dane z kart abonamentowych. Wydruk podczas wyjazdu z parkingu jest rozliczany przez obsługę, stanowisko kasowe lub terminal płatniczy zainstalowane na terenie parkingu. Z terminalami wjazdowymi i wyjazdowymi współpracują bariery wjazdowe. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom System Parkingowy pozwala na wybór trybu pracy parkingów: w pełni automatyczny (samodzielne rozliczanie wjazdów i wyjazdów przez klientów parkingu), półautomatyczny (rozliczanie wyjazdów z parkingu przez personel) lub ręczny (zezwolenie na wjazd i wyjazd wydaje pracownik parkingu).

Najważniejsze cechy Systemu Parkingowego:

  • Zdalna kontrola systemu
  • Generowania raportów i statystyk
  • Instalacja dodatkowych elementów np. systemu informującego o ilości wolnych miejsc na parkingach

Jednym z rozwiązań, które może być zastosowane w systemach parkingowych jest rozwiązanie ANPR ACCESS oparte na czytniku tablic rejestracyjnych do kontroli dostępu pojazdów.
Interfejs pozwala również skonfigurować przesyłane odczyty ID Wiegand z czytnika tablic rejestracyjnych. W momencie odczytu tablicy rejestracyjnej, czytnik sprawdza bazę danych i wysyła odpowiedni identyfikator Wiegand do panelu kontroli dostępu. Jeśli autoryzacja przebiegnie pozytywnie, dostęp jest umożliwiany przez panel kontroli.

Najważniejsze cechy:

  • Automatyczne czytanie tablic rejestracyjnych
  • Wszystko w jednym systemie-analizator, oświetlacz podczerwieniSystem rozpoznawania tablic rejestracyjnych
  • Rozpoznaje wszystkie kraje europejskie
  • Zasięg działania 4 do 6 metrów
  • Łatwa konfiguracja
  • Identyfikacji numerów zagrożenia ADR

Czytnik jest przeznaczony do zastosowania w systemach identyfikacji pojazdów obsługujących wjazdy, bramy, parkingi i osiedla zamknięte. Może być także wykorzystywany do kontroli tankowania i załadunku pojazdów w miejscach takich jak: bazy, centra logistyczne i zakłady produkcyjne.

Systemy Parkingowe to nowoczesne rozwiązania, których zastosowanie usprawnia funkcjonowanie parkingów i generuje zyski. Firma UNICARD SA zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie projektowania systemu, jego wdrożenie oraz serwis i aktualizację oprogramowania.

 

Rozwiązania - Studium przypadku:

System parkingowy w Rybniku