Tworzymy bezpieczny świat

  • PL

Formularz kontaktowy

System BMS, Automatyka budynkowa


Integracje Systemów automatyki budynkowej BMS

System BMS jest elementem łączącym wszystkie zintegrowane elementy na terenie obiektu. Jego podstawowa funkcja to sterowanie technicznymi aspektami obiektu, wizualizacja i informowanie o zachodzących procesach. Instalacja systemu BMS pozwala w znaczny stopniu zredukować koszty utrzymania i zoptymalizować zarządzanie budynkiem.

Automatyka budynkowa UNICARDPodstawowe elementy systemu BMS to:

  • Elementy wizualizujące zdarzenia i procesy zachodzące w obiekcie.
  • Część służąca zarządzaniu urządzeniami, centralami wentylacyjnymi, falownikami, systemami kontroli dostępu
  • Infrastruktura kablowa, spinająca wszystkie elementy i urządzenia

Zastosowanie otwartych protokołów i poprawna konfiguracja systemu oraz dobór odpowiednich sterowników pozwalana na pełną integrację: wentylacji, klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa, instalacji elektrycznych, oświetlenia, monitoringu mediów oraz zasilanie gwarantowane. Dodatkowe funkcje systemu BMS to możliwość zintegrowania z systemami automatyki pożarowej, pozwalająca na pełne zobrazowanie powstałego zagrożenia i odpowiedni dobór procedur ratunkowych oraz ewakuacyjnych.

Celem systemów BMS jest zdążanie do tzw. zielonego budownictwa – tzn. połączenia optymalizacji kosztów i ekologicznego zarządzania obiektem. Kompleksowe systemy BMS pozwalają uzyskać kilka dodatkowych punktów przy ubieganiu się o certyfikację budynków LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design). Certyfikacja LEED, obok BREEAM i DGNB skupia się na kreowaniu i promowaniu zasad oszczędności, a także odpowiedniego zarządzania ekologicznym obiektem. LEED jest zbiorem zasad przyświecających budowie obiektów przyjaznych środowisku i energooszczędnych. Obiekty spełniające wymagania LEED stanowią część budownictwa charakterystyczną dla krajów wysokorozwiniętych, dlatego na uwagę zasługuje fakt, że coraz częściej pojawiają się również na terenie Polski.