Elektroniczna rejestracja czasu pracy. Systemy RCP | Unicard

Rejestracja oraz ewidencja czasu pracy

Rejestracja oraz ewidencja czasu pracy

System Rejestracji Czasu Pracy (system RCP) oferowany przez UNICARD SA, jest idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość czy charakter prowadzonej działalności gospodarczej.

Korzystają z niego pracodawcy i pracownicy z wielu branż – od administracji, przemysłu, przez ośrodki edukacyjne, służbę zdrowia oraz mundurową, aż po firmy usługowe. Rozwiązanie wdrożyliśmy już dla tysięcy klientów. Sprawdź, jakie korzyści może dać także Twojej firmie!

30

lat działalności

7016

sprzedanych systemów

12038

klientów

Systemy rejestracji czasu pracy od A do Z

Projektujemy systemy rejestracji i ewidencji czasu pracy w oparciu o szczegółowe analizy potrzeb i możliwości klientów. We współpracy z działami HR największych polskich firm z sukcesem stworzyliśmy autorskie oprogramowanie UniRCP, które gromadzi i przetwarza dane zebrane podczas procesu rejestracji.

Z kolei Employee Portal umożliwia monitoring pracy zdalnej.

Na tej podstawie pracodawca otrzymuje rzetelną wiedzę na temat jakości funkcjonowania firmy. Oprogramowanie UniRCP gwarantuje szybkość i precyzję rozliczeń nawet najbardziej skomplikowanych systemów ewidencji czasu pracy, m.in. dzięki temu, że współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi, np. SAP, KOMA, Enova 365 czy Symfonia. 

systemy rejestracji czasu pracy

Jak działa system rejestracji i ewidencji czasu pracy UNICARD?

Działanie systemu rejestracji czasu pracy opiera się na współpracy urządzeń rejestrujących z kartami identyfikującymi zatrudnione osoby. Jego podstawowymi elementami są rejestratory czasu pracy, karty zbliżeniowe oraz oprogramowanie UniRCP. Każde użycie identyfikatora osobistego znajduje swoje odzwierciedlenie w elektronicznej dokumentacji.

Najważniejszym efektem zastosowania systemu jest gromadzenie informacji na temat czasu pracy wszystkich zatrudnionych osób. Warto zauważyć, że system RCP firmy UNICARD SA może składać się z wielu punktów rejestracji umieszczonych w różnych miejscach oraz zawierać dodatkowe urządzenia, jak np. bramki obrotowe. System RCP, podobnie jak pozostałe będące w ofercie UNICARD SA, ma możliwość współpracy z innymi systemami, np. z zakresu kontroli dostępu czy bezpieczeństwa informatycznego.

Schemat systemu rejestracji czasu pracy

 

Schemat działania systemu rejestracji czasu pracy.

System RCP – korzyści

  • Rozwiązanie dopasowane do potrzeb użytkowników
  • Łatwa rozbudowa systemu
  • Nowoczesny i wygodny sposób identyfikacji użytkowników
  • Współpraca z Systemem Rejestracji Czasu Pracy - UniRCP dzięki wspólnej karcie/identyfikatorowi oraz bazie danych

  

  • Rozliczanie pracy zdalnej (home office) dzięki Employee Portal
  • System kontroli czasu pracy współpracuje z systemami BMS, SSWiN, SAP, CCTV
  • Stopniowe wdrażanie systemu RCP w firmie oraz rozbudowa ww. w oparciu o kolejne obiekty, punkty rejestracji czasu pracy, punkty kontroli dostępu itd.

Podstawowe produkty systemu RCP

Sterownik kontroli dostępu

Więcej

Rejestrator

Więcej

Oprogramowanie

Więcej

Powiązane rozwiązania

Kontrola dostępu

Oferowany przez UNICARD SA system kontroli dostępu umożliwia ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń...
Więcej

Rozwiązania kartowe

Rozwiązania oparte na kartach zbliżeniowych, kryptograficznych, hybrydowych. Są to m.in.: rozwiązania cenówek...
Więcej

Z perspektywy klienta

„Wdrożony system kontroli czasu pracy według działu kadr kontroluje przyjścia i wyjścia pracowników z pracy, dyscyplinuje ten obszar, potwierdza pobyt osób na terenie zakładu, a także pomaga w rozliczaniu wynagrodzeń”

- twierdzi p. Tomasz Kuśnierz, szef Działu HR w Kopalni Soli „Wieliczka".

Case study

Wypełnij formularz kontaktowy

*Zgoda jest wymagana i jest konieczna do wysłania zapytania przez formularz kontaktowy.

Rejestracja czasu pracy – dlaczego ważna jest kontrola czasu pracy pracownika?

Wielu osobom może się wydawać, że piętnaście minut spóźnienia do pracy nie powinno nikomu sprawiać jakichkolwiek problemów. Zwłaszcza, jeśli pracownik dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, gdy już do tej pracy dotrze. Prawda jest jednak taka, iż jako pracodawca często płacisz za te godziny, w których Twojego pracownika nie ma w pracy, a powinien być.

Ciężko bowiem udowodnić, że w ciągu miesiąca, spóźniając się co drugi dzień o piętnaście minut, tak naprawdę spóźnił się łącznie o dwie i pół godziny – a to w ciągu roku (odejmując jeden miesiąc na urlop) może urosnąć nawet do 27,5 godziny! A co, gdy spóźnialskich jest więcej? Tracisz nie tylko zasoby, ale i setki złotych! Aby temu zapobiec, potrzebna jest dobrej jakości rejestracja czasu pracy (RCP).

Jak działa system RCP?

System RCP, czyli rejestrator czasu pracy na kartę, umożliwia dokładne monitorowanie czasu pracy pracownika, który jest zatrudniony w Twojej firmie. Jest to szczególnie pomocne w placówkach, w których pracują dziesiątki, setki, jak nie tysiące osób. Takie pomiary będą dokładne, dzięki czemu jeżeli ktoś spóźni się do pracy, po prostu będzie miał to odjęte od czasu.

Rejestrator czasu pracy to urządzenie, które składa się ze specjalnego czytnika oraz kart zbliżeniowych, w które zaopatrzeni są wszyscy pracownicy. Karty odbijane są od czytnika za każdym razem, gdy pracownik przyjdzie do pracy, a także w momencie, w którym tę pracę zakończy.

 

System rejestracji czasu pracy – możliwości

Jeśli jest taka potrzeba, pracownik może odbijać kartę również wtedy, gdy udaje się na przerwę. Dzięki temu ten moment jest dokładnie rejestrowany, a Ty możesz w każdej chwili mieć dostęp do danych o długości przerwy. Taki system rejestracji czasu pracy jest w stanie dokładnie monitorować to, ile każdy pracownik pracuje.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy to gwarancja, że rozliczenia będą się odbywały szybko oraz precyzyjnie i nikt nie będzie mógł wypunktować błędu systemu. Wystarczy zainwestować w urządzenia (rejestrator czasu pracy, sterowniki), system RCP (oprogramowanie) oraz karty RCP, aby mieć wszystko pod kontrolą i zacząć oszczędzać pieniądze na spóźniających się pracownikach. Całość można zintegrować z systemem kadrowo-płacowym, co zaoszczędzi pracy przy comiesięcznych rozliczeniach.

FAQ - poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania