E-legitymacja szkolna, czyli krok w stronę nowoczesności oraz wygody - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

E-legitymacja szkolna, czyli krok w stronę nowoczesności oraz wygody

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Od 2018 decyzją Ministra Edukacji Narodowej szkoły mogą wydawać uczniom legitymacje elektroniczne. Czy zatem ich papierowe odpowiedniki odchodzą do lamusa? I jakie korzyści daje e-legitymacja? Wyjaśniamy! 
 
Legitymacja to dokument potwierdzający fakt uczęszczania ucznia do szkoły, który upoważnia go także do korzystania z rozmaitych zniżek – np. w kinach, muzeach, czy podczas przejazdu środkami transportu publicznego. 
 
Przez kilkadziesiąt lat legitymacje występowały jako niewielkie papierowe kartoniki ze zdjęciem ucznia, jego danymi osobowymi czy nazwą szkoły, do której uczęszcza. Niedawno nastąpił jednak pewien przełom – placówki oświaty otrzymały zgodę na wprowadzenie e-legitymacji, czyli plastikowych kart, z których do tej pory korzystali studenci. Co więcej, z blankietów znika informacja o miejscu zamieszkania ucznia.

 

Czym jest e-legitymacja? 

E-legitymacja, czyli elektroniczna legitymacja szkolna, to karta wykonana z PCV, która wielkością przypomina dowód osobisty czy kartę kredytową. Zamiast klasycznej pieczątki posiada hologram, który poświadcza jej ważność. Karty przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych, słuchaczy szkół dla dorosłych, także niepełnosprawnych, jak również dla dzieci uczęszczających do przedszkola i do szkół artystycznych. Elektroniczne legitymacje to rozwiązanie dobrowolne – decyzją dyrekcji szkoły mogą pozostać przy papierowych dokumentach lub wprowadzić ich plastikowe wersje.

E-legitymacje spełniają tę samą funkcję, co papierowe odpowiedniki, jednak dają o wiele więcej korzyści. Jakich? Legitymacja elektroniczna może dodatkowo służyć np. jako:

  • karta dostępu do sal laboratoryjnych,
  • świetlicy,
  • karnet do stołówki,
  • karta biblioteczna.

Co więcej, umożliwia zakodowanie na niej biletu na publiczny środek transportu – można doładować ją funduszami w ten sam sposób, co klasyczną kartę miejską. Dzięki temu plastikowe legitymacje szkolne są w stanie zastąpić wiele blankietów. 


 

Elektroniczna legitymacja szkolna – zalety tego rozwiązania 

Wprowadzenie e-legitymacji to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów, którzy chętnie powitali plastikowe karty. Oto ich najważniejsze zalety: 

Trwałość 

Plastikowe legitymacje szkolne wytrzymałością zdecydowanie przewyższają papierowe odpowiedniki, które wielu uczniów kojarzy z nieestetycznie wygiętymi rogami czy rozmazanym atramentem. Elektroniczne karty cechują się długą żywotnością oraz odpornością na ścieranie druku czy złamania.  

Higiena 

E-legitymacja szkolna może zostać zdezynfekowana płynem antybakteryjnym czy łagodnymi środkami wirusobójczymi. 

Wygoda 

Plastikowe karty mieszczą się w portfelu czy etui na telefon. Można także przypiąć je do dedykowanej smyczy i zawiesić na szyi.  

Dostęp do wielu funkcjonalności 

Jak wspominaliśmy, e-legitymacja umożliwia zakodowanie dodatkowych dostępów, np. do biblioteki czy stołówki, a nawet jest kompatybilna z systemami dostępu do placówki, przez co może zezwalać na wejście do szkoły, monitorować spóźnienia czy wcześniejsze wyjścia ucznia. 

Nowoczesność 

E-legitymacja szkolna to innowacyjne rozwiązanie – nawet jeśli papierowe wersje wciąż przez lata pozostaną w użytku, to z pewnością wkrótce większość szkół zdecyduje się na trwałe i multifunkcjonalne e-dokumenty. 


 

Elektroniczna legitymacja uczniowska w UNICARD 

E-legitymacja szkolna to rozwiązanie, na które placówki oświatowe i samorządowe coraz chętniej się decydują. Wprowadzenie elektronicznej wersji dokumentu możliwe jest dzięki wsparciu marki UNICARD.  
Proponujemy zarówno możliwość dostarczenia już wydrukowanych legitymacji, jak i profesjonalne zestawy do samodzielnego wydruku (w ich skład wchodzą drukarka, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, blankiety, hologramy oraz akcesoria). 

Co więcej, oferujemy także szkolenia z zakresu obsługi drukarki, dzięki czemu nasi Partnerzy mają możliwość wydruku własnych, spersonalizowanych kart, np. do szkolnych klubów sportowych, kół zainteresowań, dla uczestników półkolonii. 

Zestaw do wydruku e-legitymacji
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji spersonalizowanych kart marka UNICARD cieszy się uznaniem wśród Partnerów. Wszelkie blankiety i hologramy, które dostarczamy, są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 26.04.2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków szkolnych. Stosujemy wysokiej jakości materiały eksploatacyjne marki Evolis, dzięki czemu druk na kartach jest trwały oraz odporny na ścieranie.  

Jeśli chcesz postawić na nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązanie i zamienić papierowe legitymacje szkolne na e-legitymacje, skontaktuj się naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz pomogą wybrać idealne rozwiązanie dla Twojej szkoły. 

 

Kontakt z doradcą

Wyświetlenia: 705

Podobał Ci się wpis?

Karolina Nowak

KEY ACCOUNT MANAGER

W zespole UNICARD odpowiada za inteligentne rozwiązania kartowe.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.