Skaner odcisków palców do nowych dowodów osobistych - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Skaner odcisków palców do nowych dowodów osobistych

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Rozporządzenie Unii Europejskiej nakłada na państwa członkowskie obowiązek wprowadzenia do dowodów osobistych cechy biometrycznej, jaką jest odcisk palca. Zgodnie z nowelizacją ustawy od sierpnia 2021 najnowsze dowody osobiste miały zawierać odciski palców, czyli drugą obok zdjęcia cechę biometryczną. Reforma została jednak przesunięta.

 

Biometria - jedyny i niepodważalny nowy dowód tożsamości

Dowód osobisty ze skanem odcisku naszego palca? Właśnie taka innowacja miała na nas czekać w tym roku. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r. dowody osobiste uzupełnione o nowe dane miały być wydawane w Polsce już od 2. sierpnia.

Dokumenty miały zostać wzbogacone o nasze dane biometryczne zapisane w warstwie elektronicznej oraz o podpis posiadacza w warstwie graficznej. Zmiany podyktowane są chęcią podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz niezaprzeczalnością, jeżeli chodzi o weryfikację użytkownika. Rozwiązanie zminimalizuje bowiem możliwość sfałszowania naszego dowodu. Z założenia nikt poza nami nie dysponuje naszym palcem - zatem nikt poza nami nie stawi się w urzędzie celem jego zeskanowania.

W pierwszym tygodniu lipca reforma została jednak przesunięta. Powód? Problem z czytnikami linii papilarnych, które mogą nie spełniać wymaganych norm bezpieczeństwa, a dokładnie stwarzać „potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa informacji przetwarzanych z wykorzystaniem urządzeń umożliwiających pobieranie odcisków palców". Kolejna data wdrożenia dowodów w nowej wersji nie została jeszcze podana.

Jak działa skaner odcisków palców dla nowych dowodów osobistych?

Aby móc odczytać zapis biometryczny w postaci linii papilarnych, należy posiadać odpowiedni skaner odcisków palców wraz z oprogramowaniem.

Czytnik jest najważniejszym elementem systemu, gdyż od jakości przechwyconego obrazu zależy późniejsza skuteczność rozpoznawania i uwierzytelniania. Każdy człowiek na świecie ma swój unikatowy układ linii papilarnych. Po przyłożeniu palca do czytnika następuje ich odczytanie, a następnie elementy najbardziej charakterystyczne, tzw. minucje, zostają zapamiętane i zapisane za pomocą kodu binarnego. Tak naprawdę skan odcisku naszego palca to nic innego jak ciąg cyfr!

Skaner odcisków palców do nowych dowodów - HID DigitalPersona 5300

Skaner HID DigitalPersona 5300 to pełna funkcjonalność e-dowodu i niepodważalny odczyt tożsamości.

W  bogatej ofercie czytników biometrycznych UNICARD znajduje się czytnik biometryczny HID DigitalPersona 5300, który jest w 100% zgodny ze specyfikacją techniczną i wymaganiami stawianymi oferentom przy wyborze dostawcy czytników biometrycznych do polskich urzędów - oficjalne potwierdzenie zgodności>>

Aktualnie czytnik HID DigitalPersona 5300 z powodzeniem stosowany jest w instytucjach rządowych wielu państw europejskich z uwagi na niezawodność, łatwą integrację i szybki czas przechwytywania obrazu. Spełnia on także amerykańskie standardy kontroli dostępu FIPS 201 / PIV i FBI Mobile ID FAP 30. Najważniejszą cechą tego czytnika jest niezawodność polegająca na przechwytywaniu tylko autentycznych odcisków palców. Skaner rozpoznaje i uwierzytelnia tylko żywy palec. Wszystkie próby fałszowania odcisku (silikon, lateks) są odrzucane.

Oprócz zagranicznego sektora rządowego, skaner z powodzeniem jest wykorzystywany na dużą skalę w sektorach cywilnych, tj. służbie zdrowia, czy bankowość. Z uwagi na trwałość szklanej płytki odczytu spełnia on normę IP64, tym samym jest wysoce odporny na uszkodzenia fizyczne i chemiczne, co pozwala na stosowanie skanera w trudnych warunkach.

Jaka jest cena skanera do nowych dowodów osobistych?

Ceny oferowanych przez nas czytników są dostępne w sklepie Unicard >>

Dlaczego warto wybrać skanery biometryczne e-dowodów z oferty Unicard?

Powyższy skaner odcisków palców HID 5300 został pozytywnie zaopiniowany i spełnia wszystkie wymogi zarekomendowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Ministerstwem Cyfryzacji.

Służymy również pomocą w zakresie wyboru czytników i skanerów biometrycznych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami>>

Wyświetlenia: 567

Podobał Ci się wpis?

Karolina Nowak

KEY ACCOUNT MANAGER

W zespole UNICARD odpowiada za rozwiązania do odczytu inteligentnych kart w tym skanery biometryczne do e-dowodów. Jest opiekunem marki HID Global.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.