Łatwa i szybka identyfikacja personelu oraz bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Łatwa i szybka identyfikacja personelu oraz bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Dowiedz się, w jaki sposób możesz uprościć identyfikację personelu przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych.

W placówkach służby zdrowia przebywa wiele różnych osób: personel medyczny o różnych specjalizacjach, pracownicy administracji, obsługa i ochrona, pacjenci, odwiedzający, świadczeniodawcy, itp. Co więcej, grupa ta podlega ciągłym rotacjom. 

W związku z tym, aby zapewnić bezpieczeństwo danych medycznych oraz samej placówki i ułatwić jej funkcjonowanie, niezbędna jest identyfikacja osób, a w szczególności personelu. Z punktu widzenia zarządzania IT, system identyfikacji musi być skuteczny i trwały oraz uwzględniać złożoność sytuacji. Powinien być również łatwy w użyciu dla osób odpowiedzialnych za identyfikację personelu w placówce medycznej.

 

Stwórz skuteczną identyfikację za pomocą spersonalizowanych identyfikatorów w swojej placówce medycznej

Idealnym rozwiązaniem jest możliwość natychmiastowej identyfikacji różnych grup przebywających w placówce medycznej. Zwykły drukowany lub odręczny identyfikator mógłby wystarczyć, jednak oprócz tego należy zarządzać dostępem personelu do kluczowych pomieszczeń i wrażliwych danych. Kwestie identyfikacji osobistej i kontroli dostępu są więc ze sobą ściśle powiązane.

Aby ułatwić sobie życie, najlepiej rozwiązać ten problem za pomocą jednego rozwiązania: spersonalizowanych identyfikatorów dla szpitali, klinik oraz wszelkich placówek medycznych.

Spersonalizowany identyfikator wydrukowany na karcie plastikowej spełnia te wymagania oraz ma wiele zalet do zastosowania w środowisku medycznym.

Jakość wykonania i praktyczne zastosowanie

Wytrzymały materiał PVC pozwala na wieloletnią trwałość identyfikatorów, zapobiegając konieczności ich wymiany i minimalizując koszty. Format karty kredytowej zapewnia dobrą czytelność, a jednocześnie jest łatwy do noszenia dzięki różnym dostępnym systemom zapięć.

Personalizacja graficzna według życzenia

Identyfikator na karcie plastikowej może być zadrukowany w wysokiej rozdzielczości, jednostronnie lub dwustronnie, wybranym przez Ciebie wzorem. Włączając do projektu możliwości graficzne, można wzmocnić wizerunek marki danej placówki medycznej (logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej). Dodanie zdjęcia posiadacza identyfikatora pozwala na jego natychmiastową identyfikację przez współpracowników i pacjentów.

Zdjęcie personelu medycznego, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest bardzo istotne dla pacjentów w związku ze stosowaniem przez pracowników szpitali środków ochrony osobistej zasłaniających twarz. Ponadto, integracja kodu kolorystycznego specyficznego dla każdego zawodu, pozwala na jeszcze szybszą identyfikację i sprawia, że spersonalizowane identyfikatory medyczne są jeszcze bardziej efektywne.

Kodowanie danych na powierzchni identyfikatora

Jest to możliwe za pomocą np. kodu kreskowego, kodu QR, chipa i technologii RFID. Dzięki kodowaniu danych, jedna karta może pełnić różne funkcje:

 • Bezpieczne zarządzanie systemem KD do obszarów o ograniczonym dostępie (dane osobowe, dane wrażliwe i pliki).
 • Zarządzanie czasem w oparciu o zintegrowany system Rejestracji Czasu Pracy (RCP)
 • Dostęp do innych usług: płatności w kafeterii, wypożyczanie różnych materiałów i sprzętu, dostęp do parkingu, itp.
 • Ponadto, dzięki karcie kodowanej, masz pełen wgląd w zdarzenia w systemie - wszystkie użycia są odnotowane w systemie informatycznym, co pozwala na ich śledzenie w dowolnym momencie.
 • Kolejna rzecz, o której warto pamiętać: spersonalizowany identyfikator RFID (technologia zbliżeniowa) ma również tę zaletę, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo można uniknąć kontaktu, który np. następuje w systemach KD, gdzie czytnik działa np. w oparciu o klawiaturę. 

Zabezpieczenie identyfikatorów zgodnie z Twoimi potrzebami

Systemy wydawania plastikowych kart identyfikacyjnych dają możliwość dodania do identyfikatorów hologramów, lakieru lub folii ochronnej. Technologie te pomagają zapobiegać fałszowaniu kart.

 

Zarządzaj identyfikacją swojego personelu dzięki spersonalizowanym identyfikatorom dla klinik, szpitali i innych placówek medycznych

Identyfikatory dla personelu Twojej kliniki, szpitala lub innej placówki służby zdrowia są szczególnie skuteczne w łatwej identyfikacji wszystkich pracowników, umożliwiając jednocześnie bezpieczną kontrolę dostępu i dodanie dodatkowych usług. 

Kluczową kwestią, którą warto rozważyć, aby usprawnić tworzenie i odnawianie identyfikatorów jest ich produkcja bezpośrednio w placówce. Będziesz wtedy w stanie samodzielnie zarządzać aktualizacją identyfikatorów bez konieczności wysyłania danych firmom zewnętrznym (RODO). Posiadanie własnego rozwiązania do wydruku, personalizacji i kodowania kart ułatwi i przyspieszy wydawanie identyfikatorów oraz zwiększy bezpieczeństwo Twojej placówki medycznej. 

Aby samodzielnie produkować wszystkie identyfikatory, wystarczy zakupić drukarkę do kart, która zostanie zainstalowana bezpośrednio w Twojej placówce. Te kompaktowe systemy drukowania i kodowania identyfikatorów są niezwykle intuicyjne w obsłudze i można je łatwo zintegrować w każdym środowisku pracy.

Samodzielne wydawanie kart identyfikacyjnych dla pracowników pozwala:

 • Wzmocnić ogólne bezpieczeństwo Twojej organizacji poprzez zapewnienie, że każdy pracownik jest zawsze zidentyfikowany.

 • Zapobiec przekazywaniu wrażliwych danych osobom trzecim (RODO): wydając samodzielnie identyfikatory, kontrolujesz cały proces obsługi swoich danych. Rezygnacja z usług zewnętrznego dostawcy znacznie zmniejsza ryzyko fałszerstw i naruszeń systemów komputerowych lub dostępu do kluczowych pomieszczeń.

 • Zapewnienie maksymalnej ciągłości usług dzięki szybkiemu reagowaniu na zapotrzebowanie  przy tworzeniu identyfikatorów i przyznawaniu określonych dostępów.

 • Nie podlegasz ograniczeniom narzuconym przez dostawcę identyfikatorów: minimalne kwoty i nakłady zamówienia, czas realizacji produkcji i dostawy kart do Twojej placówki.

Zapewnij sobie komfort pracy i bezpieczeństwo przetwarzania danych, które daje sprawdzony system do wydruku i personalizacji, kompatybilny z istniejącym systemem IT

Aby wprowadzić rozwiązanie do personalizacji i drukowania identyfikatorów w swojej placówce medycznej i zapewnić sobie komfort pracy należy uwzględnić następujące kwestie:

 • Wydajność i funkcjonalność: wybierz system, który jest już znany ze swojej niezawodności i jakości druku. Funkcje (druk dwustronny, zabezpieczenia, kodery, itp.) powinny jak najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Ponadto warto przyjrzeć się opcjom dostępnym w tych systemach z myślą o ich rozbudowie w przyszłości.

 • Łatwość obsługi: upewnij się, że wybrane przez Ciebie drukarki kart są maksymalnie intuicyjne. Im łatwiejszy w obsłudze jest system wydawania kart, tym mniej zaawansowanych szkoleń będzie potrzebował personel administracyjny. Oszczędza to czas podczas instalacji rozwiązania do drukowania kart oraz podczas jego późniejszego użytkowania.

 • Połączenie z istniejącymi systemami informatycznymi: system drukowania kart musi podlegać łatwej integracji z istniejącym oprogramowaniem. Dlatego należy zapoznać się z ofertą oprogramowania producenta (sterowniki do drukarek, SDK, itp.).

 • Koszty zakupu i użytkowania systemu oraz koszt identyfikatora: te elementy mają zasadnicze znaczenie przy wyborze rozwiązania i powinny być dokładnie przeanalizowane. Inwestycja w rozwiązanie do drukowania kart spersonalizowanych może być również zoptymalizowana poprzez wydawanie wszystkich rodzajów kart i identyfikatorów przydatnych w Twojej firmie: identyfikatorów dla gości, kart identyfikacyjnych dla sprzętu medycznego, oznakowania w Twoim obiekcie, itp.

Drukarka do paszportu covidowego (unijny certyfikat COVID-19) i krewkarty

Nasze drukarki z powodzeniem sprawdzą się również do wydruku popularnej krewkarty.

Również perspektywa wydruku tzw. paszportu covidowego (unijnego certyfikatu COVID-19) na bardziej trwałym nośniku niż papier stanowi spore ułatwienie dla posiadacza takiego dokumentu.
Unia Europejska pracuje właśnie nad takim "paszportem covidowym". Ma on w założeniu ułatwić swobodne przemieszczanie się obywateli Unii Europejskiej. O takie rozwiązania walczą głównie kraje, których gospodarka oparta jest na turystyce, a także sektor lotniczy.
Komisja Europejska zdecydowała się stworzyć możliwość zawarcia w paszporcie informacji nie tylko o zaszczepieniu, ale też o obecności przeciwciał i wyniku testu.


Evolis 
od ponad 20 lat projektuje i produkuje szeroką gamę systemów do wydawania spersonalizowanych identyfikatorów i kart. Rozwiązania Evolis są doceniane za ich jakość druku i różnorodność funkcji. Ponadto systemy te mogą być dostosowane zarówno pod względem sprzętowym jak i programowym, aby spełnić potrzeby klienta.

UNICARDwyłączny dystrybutor Evolis w Polsce. Producent autorskich systemów bezpieczeństwa w tym Kontroli Dostępu i Rejestracji Czasu Pracy, autor wielu wdrożeń systemów bezpieczeństwa w placówkach służby zdrowia.
Autoryzowany serwis UNICARD otacza drukarki kart plastikowych i użytkownika opieką i udziela wszelkiej pomocy w zakresie instalacji oraz eksploatacji.

Pracownicy UNICARD służą pomocą w realizacji każdego projektu obejmującego wdrożenie w placówce medycznej systemu do wydruku i personalizacji kart, zintegrowanego z systemami KD i RCP.

Wyświetlenia: 244

Podobał Ci się wpis?

Agnieszka Hanzelka

KEY ACCOUNT MANAGER

W zespole UNICARD odpowiada za rozwiązania do wydruku i personalizacji kart. Jest opiekunem marki Evolis oraz Matica.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.