Kontrola dostępu

Niezawodny czytnik pomiaru temperatury KENTIX SmartXcan w ofercie UNICARD

Kontrola dostępu
Średni czas czytania:

Czytnik KENTIX SmartXcan to kolejne rozwiązanie w ofercie UNICARD, którego zadaniem jest bezdotykowy pomiar temperatury.

Producentem czytnika jest niemiecka firma KENTIX GmbH, która specjalizuje się w profesjonalnych systemach zabezpieczeń, w szczególności dedykowanych dla infrastruktury o znaczeniu krytycznym. 

Urządzenie KENTIX SmartXcan oferuje niezawodny oraz bezdotykowy pomiar temperatury ciała i można je zainstalować m.in. w:

  • placówkach służby zdrowia;
  • instytucjach publicznych;
  • urzędach;
  • biurowcach;
  • placówkach edukacyjnych (szkoły, przedszkola, wyższe uczenie);
  • transporcie publicznym (dworce, lotniska);
  • przedsiębiorstwach;
  • fabrykach;
  • obiektach rekreacyjnych. 

Czytnik do pomiaru temperatury zintegrowany z Kontrolą Dostępu i Rejestracją Czasu Pracy

Obsługa urządzenia jest szybka i intuicyjna. Użytkownicy wykonują pomiar samodzielnie i jest on realizowany automatycznie oraz bezdotykowo, dzięki czemu bezpiecznie. Urządzenie może być wyposażone w czytnik RFID i zintegrowane z oferowanym przez UNICARD systemem Kontroli Dostępu – UniKD oraz Rejestracji Czasu Pracy – UniRCP.

W krótkiej perspektywie, dzięki zastosowaniu KENTIX SmartXcan, można bardzo szybko i skutecznie zidentyfikować i odizolować osoby chore, a tym samym ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Wydajność i dokładność czytnika do pomiaru temperatury


Czytnik KENTIX SmartXcan jest wyposażony w ponad 1000 punktów pomiarowych oraz algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystującej techniki deep-learning, które gwarantują uzyskiwanie rzetelnych wyników potwierdzonych testami. Działanie terminala jest w pełni zautomatyzowane i zgodne z RODO. Dzięki technologii inteligentnych czujników systemu nie da się oszukać. Na interfejsie urządzenia znajdują się jasne wskazówki, jak wykonać pomiar temperatury (3 kroki). Działanie jest intuicyjne, a sam pomiar jest potwierdzony w sposób optyczny oraz akustyczny w ciągu 0,6 sekundy. Cały proces, czyli podejście do urządzenia, wykonanie pomiaru oraz odejście zajmuje około 3-5 sekund. Wydajność do około 700 osób na godzinę pozwala zastosować to rozwiązanie do kontroli większych skupisk osób. Równolegle może pracować nawet kilka urządzeń KENTIX SmartXcan.

Wynik prezentowany jest na pasku LED odpowiednio kolorem zielonym lub czerwonym. W zależności od ustawień, pasek LED może również wskazywać trzy zakresy temperaturowe: podwyższoną temperaturę, gorączkę i wysoką gorączkę.

Wykorzystując technologię IoT urządzenie może w czasie rzeczywistym przekazywać wykonane pomiary do baz danych w celu identyfikacji nowych ognisk zapalnych, umożliwiając natychmiastowe podjęcie odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Kliknij i zobacz dodatkowe informacje o terminalu do pomiaru temperatury KENTIX SmartXcan>>

Jaka jest cena czytnika do pomiaru temperatury ciała?

Ceny oferowanych przez nas rozwiązań są uzależnione od wielu czynników. Żeby szczegółowo omówić Twoje potrzeby i wybrać odpowiednie rozwiązanie, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi.

Z naszymi rozwiązaniami zadbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

 

 

Wyświetlenia: 137

Podobał Ci się wpis?