Zintegrowana komunikacja miejska – dlaczego warto z niej korzystać? - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Zintegrowana komunikacja miejska – dlaczego warto z niej korzystać?

Rozwiązania Smartcity
Średni czas czytania:

Artykuł ukazał się na łamach najnowszego wydania „Magazynu Autostrady” nr 4/2020.

Parkingi P&R są rozwiązaniem, które ma zapewnić zwiększenie czystości powietrza w obszarach o dużym natężeniu ruchu samochodowego, ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji miejskich. Politykę tę wspiera podnoszenie opłat w strefach płatnego parkowania oraz budowa parkingów P&R w pobliżu węzłów przesiadkowych. Władze samorządowe zachęcają w ten sposób kierowców do pozostawienia swoich samochodów na obrzeżach miasta. Jak dodatkowo zmobilizować mieszkańców dużych aglomeracji do zmiany przyzwyczajeń?

Kluczem do sukcesu jest tutaj zintegrowany system komunikacji i preferencyjne zasady korzystania z publicznej komunikacji zbiorowej. 

Małopolska Karta Aglomeracyjna

Przykładem rozwiązania Parkingi P&R jest system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) funkcjonujący już od kilku lat na terenie województwa małopolskiego.

Rozwiązanie to łączy interregionalny transport kolejowy (Szybka Kolej Aglomeracyjna), lokalną komunikację miejską oraz parkingi P&R, zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do oferowanych usług. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym klienci w ramach systemu MKA mogą w łatwy sposób podróżować po całej Małopolsce bez samochodu. Rozbudowana sieć sprzedaży dopasowana do każdego użytkownika umożliwia nie tylko zaplanowanie podróży, ale także szybki zakup potrzebnych usług bez konieczności wychodzenia z domu.

Mając dostęp do Internetu, możemy skorzystać z portalu lub aplikacji mobilnej (iMKA), które umożliwiają nam zaplanowanie podróży z punktu A do punktu B. iMKA to nie tylko zakup biletu, ale również rezerwacja miejsca postojowego na wybranym parkingu P&R. Dzięki porozumieniu operatorów i organizatorów zbiorowego transportu publicznego oraz jednostek samorządowych zajmujących się zarządzaniem parkingami, klienci wybierający dłuższą podróż pomiędzy dużymi aglomeracjami mogą skorzystać z systemu rabatowego przy zakupie kolejnych biletów na trasie swojej podróży.

Zostaw „cztery kółka” na parkingu P&R

Dużym udogodnieniem dla kierowców samochodów prywatnych, którzy decydują się przesiąść ze swoich „czterech kółek” do komunikacji publicznej są w pełni zautomatyzowane systemy poboru opłat znajdujące się na parkingach P&R. Zaawansowane technologicznie i równocześnie łatwe w użyciu rozwiązania gwarantują kierowcy bezpieczne i komfortowe zaparkowanie pojazdu. Niektóre aglomeracje dodatkowo w ramach opłaty parkingowej zapewniają również bezpłatne korzystanie z lokalnej komunikacji zbiorowej.

Kolejne samorządy odkrywają zalety zintegrowanego transportu

Inwestycje Samorządu Województwa Małopolskiego w systemy transportowe oraz wykorzystanie najnowszych technologii w zakresie poboru opłat sprawiają, że Małopolska Karta Aglomeracyjna z roku na rok zyskuje nie tylko nowych użytkowników, ale również kolejne samorządy zabiegają o udostępnienie swoich usług w ramach tego systemu. Dostawca i Operator systemu MKA (firma UNICARD SA z Krakowa) we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie odpowiada za kwestie organizacyjne i utrzymaniowe. Utworzony kilka lat temu dedykowany Dział Smart City zajmuje się rozwojem oraz nadzoruje prawidłowe działanie wszystkich komponentów systemu, gwarantując tym samym mieszkańcom województwa oraz turystom odwiedzającym region możliwość łatwego i bezpiecznego poruszania się po obszarze całej aglomeracji. Systemy P&R w całej aglomeracji również działają w oparciu o zintegrowane rozwiązanie Operatora.

Czyste powietrze, oszczędność czasu, mniejsze korki

Przy wprowadzaniu rozwiązań zintegrowanego transportu bardzo ważny jest nacisk na przyjazne i bezproblemowe korzystanie z takich systemów. Sukcesem dobrze wdrożonego rozwiązania jest zmniejszenie korków w mieście, czystsze powietrze i mniejszy hałas, czyli dużo wyższa jakość życia mieszkańców.

Wyświetlenia: 321

Podobał Ci się wpis?

Dariusz BOJDA

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie systemów dystrybucji biletów w transporcie zbiorowym. 
Do kilku lat związany z UNICARD SA. Odpowiada za doradztwo oraz sprzedaż w zakresie systemów Smart City.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.