Blankiety Elektronicznej Legitymacji Studenta, Doktoranta i Nauczyciela Akademickiego (ELS, ELD, ELSNA) – co powinieneś wiedzieć? - Unicard

Rozwiązania kartowe


Blankiety Elektronicznej Legitymacji Studenta, Doktoranta i Nauczyciela Akademickiego (ELS, ELD, ELSNA) – co powinieneś wiedzieć?

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

UNICARD jest jednym z głównych dostawców Blankietów Elektronicznej Legitymacji Studenta (ELS) i Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) w Polsce.

Oferujemy również nowe dokumenty, czyli Blankiety Elektronicznej Legitymacji Służbowej Nauczyciela Akademickiego (ELSNA). Spełniają one wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r.poz. 85 i 374). 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA (ELS) 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA (ELS) z powodzeniem zastępuje wciąż funkcjonującą wersję papierową. Poza wizualną weryfikacją tożsamości studenta, legitymacja ELS wprowadza wiele nowych możliwości.  

Ważność legitymacji zapisywana jest w wersji elektronicznej, a wizualnie poświadczana hologramami umieszczanymi na rewersie.

Elektroniczne Legitymacje Studenckie są w pełni zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 kwietnia 2019 r. (Dz. U. 2019, poz.787) zmieniającego szatę graficzną blankietu zgodnie z wymogami RODO.

Dostarczane przez UNICARD blankiety ELS są obsługiwane w systemie USOS. Funkcjonalność ELS zależy od rodzaju chipa umieszczonego na karcie oraz aplikacji w których karta pracuje. Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) może być dostarczona w wersji stykowej lub hybrydowej.

Wersja stykowa pozwala na wgrywanie apletów obsługujących między innymi biblioteki lub internetowe platformy uczelni.

Wersja hybrydowa posiada dwa interfejsy (dodatkowy moduł zbliżeniowy) zaszyty wewnątrz blankietu, który może być użyty do kontroli dostępu do pomieszczeń lub wykorzystany do obsługi karty komunikacji miejskiej.

Specyfikacja techniczna Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS):

  • stykowy określony normą ISO/IEC 7816,  ISO/IEC 7816-2 i ISO/IEC 7816-3 o pojemności 80 KB
  • bezstykowym określonym normą ISO/IEC 14443 typ A, zgodnym ze standardem przemysłowym MIFARE® dla protokołu klasycznego o pojemności pamięci 1 kB (MIFARE® Standard Card IC MF1 IC S50 Functional Specification) lub wyższym.

   

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA DOKTORANTA (ELD)  

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA DOKTORANTA (ELD) jest elektronicznym dokumentem potwierdzającym tożsamość doktoranta.

ELD dodatkowo może spełniać funkcje identyfikatora, pozwalać na dostęp do pomieszczeń, laboratoriów, sprzętu i infrastruktury uczelni, a także spełniać rolę biletu komunikacji miejskiej.

Blankiety ELD dostarczane przez UNICARD spełniają wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz. U. 2017 poz. 1696).

Użytkownik legitymacji ELD posiada praktyczne rozwiązanie, które pozwala jedną uniwersalną kartą pełniącą wiele funkcji zastąpić kilka różnych identyfikatorów, karty plastikowe i papierowe dokumenty.

Z kolei administratorzy dzięki zastosowaniu ELD zyskują wiedzę na temat wykorzystywanych zasobów uczelni. 

 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA SŁUŻBOWA NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO (ELSNA)

Na mocy Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2020 r. Elektroniczna Legitymacja Nauczyciela Akademickiego zastępuje obecnie funkcjonującą legitymację papierową.

Podobnie jak w przypadku Elektronicznej Legitymacji Studenta (ELS) i Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) - UNICARD SA jest jednym z głównych dostawców blankietów Legitymacji Służbowej Nauczyciela Akademickiego (ELSNA) dla uczelni wyższych.

Dostarczane przez nas blankiety spełniają wszystkie wymogi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz. U. 2020 poz. 85 i 374).

Nowa legitymacja podobnie jak legitymacje studenckie i doktoranckie będzie wydawana w postaci plastikowej karty procesorowej. Wersja elektroniczna tak jak poprzednia papierowa będzie poświadczać status nauczyciela akademickiego. Ważność legitymacji będzie poświadczana przy użyciu hologramu na rewersie oraz elektronicznie za pomocą oprogramowania.

Tak jak w przypadku legitymacji ELS i ELD, nowa legitymacja pozwala jedną uniwersalną kartą pełniącą wiele funkcji zastąpić kilka różnych identyfikatorów, kart i papierowych dokumentów.

 

Drukarki do personalizacji blankietów ELS, ELD i ELSNA 

UNICARD działa kompleksowo, dlatego poza blankietami dostarczamy także drukarki dedykowane do personalizacji legitymacji.

Wszystkie rodzaje blankietów legitymacji ELS, ELD i ELSNA mogą być personalizowane graficznie i elektronicznie przy użyciu drukarek Evolis z koderami i odpowiednim oprogramowaniem.

UNICARD jest wyłącznym dystrybutorem Evolis w Polsce.

 

Jaki jest czas dostawy blankietów ELS, ELD, ELSNA w UNICARD?

Krótki czas oczekiwania na dostawę gwarantuje stała, całoroczna sprzedaż blankietów ELS, ELD i ELSNA do uczelni.

 

Jaka jest cena blankietów ELS, ELD, ELSNA w UNICARD?

Koszt bankietu jest uzależniony od liczby zamówionych legitymacji. Zapraszam do kontaktu z UNICARD w celu uzyskania szczegółowej wyceny Legitymacji Studenta, Doktoranta oraz Nauczyciela Akademickiego. 

Wyświetlenia: 1958

Podobał Ci się wpis?

Anna Bernasińska

Key Account Manager

Od 11 lat związana z UNICARD SA. Odpowiada za doradztwo i sprzedaż w obszarze systemów kartowych.