Blankiety Elektronicznej Legitymacji Studenta, Doktoranta i Nauczyciela Akademickiego (ELS, ELD, ELSNA) – co powinieneś wiedzieć? - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Blankiety Elektronicznej Legitymacji Studenta, Doktoranta i Nauczyciela Akademickiego (ELS, ELD, ELSNA) – co powinieneś wiedzieć?

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

UNICARD jest jednym z głównych dostawców Blankietów Elektronicznej Legitymacji Studenta (ELS) i Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) w Polsce.

Oferujemy również nowe dokumenty, czyli Blankiety Elektronicznej Legitymacji Służbowej Nauczyciela Akademickiego (ELSNA). Spełniają one wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r.poz. 85 i 374). 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA (ELS) 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA (ELS) z powodzeniem zastępuje wciąż funkcjonującą wersję papierową. Poza wizualną weryfikacją tożsamości studenta, legitymacja ELS wprowadza wiele nowych możliwości.  

Ważność legitymacji zapisywana jest w wersji elektronicznej, a wizualnie poświadczana hologramami umieszczanymi na rewersie.

Elektroniczne Legitymacje Studenckie są w pełni zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 kwietnia 2019 r. (Dz. U. 2019, poz.787) zmieniającego szatę graficzną blankietu zgodnie z wymogami RODO.

Dostarczane przez UNICARD blankiety ELS są obsługiwane w systemie USOS. Funkcjonalność ELS zależy od rodzaju chipa umieszczonego na karcie oraz aplikacji w których karta pracuje. Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) może być dostarczona w wersji stykowej lub hybrydowej.

Wersja stykowa pozwala na wgrywanie apletów obsługujących między innymi biblioteki lub internetowe platformy uczelni.

Wersja hybrydowa posiada dwa interfejsy (dodatkowy moduł zbliżeniowy) zaszyty wewnątrz blankietu, który może być użyty do kontroli dostępu do pomieszczeń lub wykorzystany do obsługi karty komunikacji miejskiej.

Specyfikacja techniczna Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS):

  • stykowy określony normą ISO/IEC 7816,  ISO/IEC 7816-2 i ISO/IEC 7816-3 o pojemności 80 KB
  • bezstykowym określonym normą ISO/IEC 14443 typ A, zgodnym ze standardem przemysłowym MIFARE® dla protokołu klasycznego o pojemności pamięci 1 kB (MIFARE® Standard Card IC MF1 IC S50 Functional Specification) lub wyższym.

   

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA DOKTORANTA (ELD)  

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA DOKTORANTA (ELD) jest elektronicznym dokumentem potwierdzającym tożsamość doktoranta.

ELD dodatkowo może spełniać funkcje identyfikatora, pozwalać na dostęp do pomieszczeń, laboratoriów, sprzętu i infrastruktury uczelni, a także spełniać rolę biletu komunikacji miejskiej.

Blankiety ELD dostarczane przez UNICARD spełniają wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz. U. 2017 poz. 1696).

Użytkownik legitymacji ELD posiada praktyczne rozwiązanie, które pozwala jedną uniwersalną kartą pełniącą wiele funkcji zastąpić kilka różnych identyfikatorów, kart i papierowych dokumentów.

Z kolei administratorzy dzięki zastosowaniu ELD zyskują wiedzę na temat wykorzystywanych zasobów uczelni. 

 

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA SŁUŻBOWA NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO (ELSNA)

Na mocy Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2020 r. Elektroniczna Legitymacja Nauczyciela Akademickiego zastępuje obecnie funkcjonującą legitymację papierową.

Podobnie jak w przypadku Elektronicznej Legitymacji Studenta (ELS) i Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) - UNICARD SA jest jednym z głównych dostawców blankietów Legitymacji Służbowej Nauczyciela Akademickiego (ELSNA) dla uczelni wyższych.

Dostarczane przez nas blankiety spełniają wszystkie wymogi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz. U. 2020 poz. 85 i 374).

Nowa legitymacja podobnie jak legitymacje studenckie i doktoranckie będzie wydawana w postaci plastikowej karty procesorowej. Wersja elektroniczna tak jak poprzednia papierowa będzie poświadczać status nauczyciela akademickiego. Ważność legitymacji będzie poświadczana przy użyciu hologramu na rewersie oraz elektronicznie za pomocą oprogramowania.

Tak jak w przypadku legitymacji ELS i ELD, nowa legitymacja pozwala jedną uniwersalną kartą pełniącą wiele funkcji zastąpić kilka różnych identyfikatorów, kart i papierowych dokumentów.

 

Drukarki do personalizacji blankietów ELS, ELD i ELSNA 

UNICARD działa kompleksowo, dlatego poza blankietami dostarczamy także drukarki dedykowane do personalizacji legitymacji.

Wszystkie rodzaje blankietów legitymacji ELS, ELD i ELSNA mogą być personalizowane graficznie i elektronicznie przy użyciu drukarek Evolis z koderami i odpowiednim oprogramowaniem.

UNICARD jest wyłącznym dystrybutorem Evolis w Polsce.

 

Jaki jest czas dostawy blankietów ELS, ELD, ELSNA w UNICARD?

Krótki czas oczekiwania na dostawę gwarantuje stała, całoroczna sprzedaż blankietów ELS, ELD i ELSNA do uczelni.

 

Jaka jest cena blankietów ELS, ELD, ELSNA w UNICARD?

Koszt bankietu jest uzależniony od liczby zamówionych legitymacji. Zapraszam do kontaktu z UNICARD w celu uzyskania szczegółowej wyceny Legitymacji Studenta, Doktoranta oraz Nauczyciela Akademickiego. 

Wyświetlenia: 894

Podobał Ci się wpis?

Anna Bernasińska

Key Account Manager

Od 11 lat związana z UNICARD SA. Odpowiada za doradztwo i sprzedaż w obszarze systemów kartowych.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.