Użyj e-dowodu, żeby załatwić sprawę w urzędzie - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Użyj e-dowodu, żeby załatwić sprawę w urzędzie

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Zgłoszenie narodzin dziecka, dopisanie do listy wyborców czy zawieszenie działalności gospodarczej – to wszystko załatwisz nie wychodząc z domu przy użyciu e-dowodu i czytnika.

Tylko do końca maja 2020 w sklepie internetowym UNICARD czytniki do e-dowodów z darmową dostawą i w promocyjnej cenie.

Sytuacja w której obecnie jesteśmy w pewnym sensie zaskoczyła nas tu i teraz. Każdy z nas słyszał o rozprzestrzeniającej się epidemii, jednak nikt nie podejrzewał, że zostaną zamknięte szkoły, galerie handlowe, kina, teatry i urzędy. Instytucje, których dostępność do tej pory była dla nas rzeczą oczywistą zostały z dnia na dzień zamknięte lub zmieniły formę kontaktu z klientami. O ile bez części z tych miejsc możemy sobie spokojnie poradzić, to jednak sprawy urzędowe nadal są istotne i jeśli do tej pory nie przemawiało do nas hasło „e-urząd” to jednak teraz powinniśmy przekonać się do takiej formy kontaktu z wirtualnym urzędem.

Poznaj 3 sposoby dostępu do „Mój GOV”

Żeby w pełni korzystać z możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem Internetu należy skorzystać z jednej z poniższych opcji:

 • nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną,
 • konta bankowego, 
 • profilu zaufanego (który założysz również za pomocą e-dowodu)

Dzięki tym rozwiązaniom możesz załatwiać, określone sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej dostępnych na Mój GOV bez wychodzenia z domu.

Zaloguj się do Mój GOV - załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet, bezpiecznie i wygodnie!

„Mój GOV” to przełomowe narzędzie w rozwoju polskiej e-administracji. Po zalogowaniu się do portalu mamy dostęp do całej e-administracja w jednym miejscu.

Logowanie do mój GOV - edowód

Platforma GOV.PL powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do zdalnego załatwiania spraw urzędowych - wystarczy znać jeden adres – GOV.PL. Dodatkowo za pośrednictwem GOV.PL dostaniemy się też do systemów PUE ZUS oraz Indywidualnego Konta Pacjenta.

Wróćmy jednak do e-dowodu…

W tym wpisie na blogu skupimy się na wykorzystaniu e-dowodu do kontaktu z urzędem.

Na początku jednak przestawimy kilka statyk:

 • Od 4 marca 2019 rozpoczęto przyjmowanie wniosków o wydawanie e-dowodów.
 • W roku 2019 złożono ponad 160 tysięcy internetowych wniosków o nowe dowody.
 • W 2020 - niemal 1 050 000 osobom kończy się ważność dowodu osobistego
 • W 2020 - swój pierwszy dowód wyrobi ponad 160 tysięcy młodych ludzi, którzy wkroczą w dorosłość.
 • Do kwietnia 2020 - 6 milionów Polaków założyło profil zaufany (z czego w marcu ponad 520 tys., a od początku roku - ponad 1,3 mln.)

Ze statystyk jasno wynika, że w dobie pandemii koronawirusa załatwianie spraw urzędowych on-line stało się jeszcze bardziej popularne. Ponieważ większość spraw urzędowych trzeba załatwiać mimo kwarantanny. 

E-dowód działa tylko z czytnikiem

Aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu (np. logowanie się do serwisu gov.pl) należy posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi nowych dowodów osobistych. 

W ofercie UNICARD posiadamy aktualnie dwa modele czytnika do e-dowodów z PINPADem w pełni spersonalizowane na rynek polski, przygotowane do obsługi polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Czytniki te spełniają wszystkie wymogi specyfikacji opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytnik eDowodów cyberJack® RFID Standard (PL) - sprawdź cenę
Czytnik eDowodów cyberJack® RFID Comfort (PL) - sprawdź cenę

Ponadto w ofercie mamy również czytniki e-dowodów bez PINPADu, które również są w pełni zgodne ze specyfikacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dla czytników bez PINPAD-u.

Czytnik kart zbliżeniowych ACS ACR 1252U-M1 - sprawdź cenę
Czytnik kart zbliżeniowych uTrust 3700 F - sprawdź cenę
Czytnik HID Omnikey 5022 – sprawdź cenę


PROMOCJA na czytniki do e-dowodów

Skorzystaj z naszej akcji promocyjnej na czytniki do e-dowodów. Sprawdź szczegóły oferty i załatw sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Warunki promocji:

 • Promocja polega na darmowej dostawie oraz promocyjnej cenie czytników do e-dowodów w sklepie UNICARD
 • Przy składaniu zamówienia w sklepie internetowym należy wprowadzić kupon rabatowy: #StayAtHome
 • Szczegółowe rabaty są dostępne w sklepie UNICARD
 • Promocją objęte są wybrane produkty:
  • Czytniki e-Dowodów z PINPADem:
   • Czytnik eDowodów CyberJack® Standard
   • Czytnik eDowodów cyberJack® RFID Comfort
  • Czytniki e-Dowodów bez PINPADu:
   • Czytnik HID Omnikey 5022
   • Czytnik kart zbliżeniowych ACS ACR 1252U-M1
   • Czytnik kart zbliżeniowych uTrust 3700 F
 • Czas trwania promocji: oferta obowiązuje do 31 maja 2020 roku. Liczy się data złożenia zamówienia.
Wyświetlenia: 3696

Podobał Ci się wpis?

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.