Kontrola dostępu

Niezawodny czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F w ofercie UNICARD

Kontrola dostępu
Średni czas czytania:

Oferta UNICARD została wzbogacona o nowy czytnik linii papilarnych HID iCLASS SE RB25F.

Biometria szybko zadomowiła się w naszym życiu codziennym w momencie pojawienia się tego rodzaju autoryzacji w smartfonach. W niedługim czasie ta rewolucyjna zmiana zrodziła potrzebę wprowadzenia czytników linii papilarnych również w systemach kontroli dostępu.

Biometria to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ odcisk palca jest unikalny, nie może być zapomniany, zagubiony ani skradziony.

Czytnik HID iCLASS SE RB25F wykorzystujący innowacyjny sensor biometryczny jest odpowiedzią na oczekiwania rynku w związku z rosnącymi zagrożeniami i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie biometryczne jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku kontroli dostępu.

Jaka jest dokładność czytnika linii papilarnych?

Czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F wykorzystuje opatentowaną przez HID technologię obrazowania wielospektralnego - Lumidigm w celu wprowadzenia uwierzytelniania biometrycznego w systemach kontroli dostępu.

Warto zaakcentować, że czytnik linii papilarnych iCLASS SE RB25F zwiększa wydajność przetwarzania danych biometrycznych w czasie krótszym niż jedna sekunda, redukując opóźnienia, które są częstym mankamentem rozwiązań biometrycznych.

Czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F

Technologia obrazowania wielospektralnego HID rejestruje obraz z głębszych warstw skóry, dzięki czemu wszystkie rodzaje odcisków palców, mogą być szybko i niezawodnie odczytane, niezależnie od warunkach atmosferycznych (wilgoć, śnieg, kurz). Czytnik posiada również niezawodną możliwości wykrywania funkcji życiowych. 

Jaki czytnik biometryczny wybrać?

Czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F to  połączenie niezawodnej wielospektralnej technologii Lumidigm oraz solidnej konstrukcji urządzenia o stopniu ochrony IP67.

Urządzenie posiada również wbudowaną optyczną ochronę antysabotażową IK09 i obsługuje Open Supervice Protocol (OSDP), a także technologię HID Seos do wielowarstwowego uwierzytelniania między czytnikiem a danymi uwierzytelniającymi. Producent udostępnia również bezpłatne oprogramowanie HID Biometric Manager, które służy do konfiguracji i zarządzania jednym lub wieloma czytnikami iCLASS SE RB25F.

Powyższe funkcje sprawiają, że czytnik biometryczny HID iCLASS SE RB25F jest idealnym rozwiązaniem do zaawansowanej ochrony bezpieczeństwa pomieszczeń. 

Nowy iCLASS SE RB25F jest certyfikowany w wielu krajach na całym świecie i dostępny z wieloma opcjami interfejsów w zależności od architektury systemu. Może być również używany ze wszystkimi popularnymi technologiami uwierzytelniającymi wysokiej częstotliwości (w tym HID Mobile Access Mobile ID, Seos, iCLASS SE, iCLASS, MIFARE DESFire, MIFARE Classic).

Czytnik biometrycznej kontroli dostępu przyjazny RODO

Rozporządzenie RODO jest bardzo konserwatywne w kontekście wykorzystania danych biometrycznych. Art. 9 ust. 1 zabrania przetwarzania danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej. Ponieważ jednak dane biometryczne w przypadku czytnika iCLASS SE RB25F można zapisać na karcie, nie dochodzi tutaj do przechowywania tych informacji przez system. Proces weryfikacji kontroli dostępu przebiega wówczas następująco: należy przyłożyć kartę do czytnika (dane do weryfikacji są odczytywane z karty), następnie należy potwierdzić dostęp odczytem odcisku palca (następuje weryfikacja i usuniecie danych biometrycznych z czytnika). 

Jaka jest cena czytnika biometrycznego?

Czytniki biometryczne nie są najtańszymi rozwiązaniami, jednak zastosowane w nich technologie gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy dysponują zaawansowaną wiedzą w zakresie biometrii w systemach kontroli dostępu (KD) i pomogą w zaprojektowaniu niezawodnego systemu KD w atrakcyjnej cenie. 

Wyświetlenia: 367

Podobał Ci się wpis?