Recykling materiałów eksploatacyjnych Evolis - Unicard

Rozwiązania kartowe


Recykling materiałów eksploatacyjnych Evolis

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Dowiedz się, jak zoptymalizować sposób utylizacji kart Evolis High Trust®, zestawów czyszczących i taśm.

Od sierpnia 2018 r. każda taśma i klucz aktywacyjny zawierający chip RFID jest uznawany za odpad sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) zgodnie z Dyrektywą Europejską 2012/19.

 
Zastosowanie tego symbolu sprzęcie jest potwierdzeniem, że należy go odpowiednio zutylizować zgodnie z ustalonymi procedurami krajowymi.

  • KARTY

Karty plastikowe: PVC nadaje się do recyklingu, niezależnie od koloru i formatu karty. Im bardziej technicznie zaawansowana karta (kodowanie, strefy wielokrotnego zapisu, itp.), tym bardziej złożony staje się recykling.

Karty papierowe: Mogą być sortowane z odpadami kartonowymi.

Nadruk: Kolorowy lub monochromatyczny druk kart nie ma wpływu na recykling i karty takie nie wymagają sortowania przed utylizacją. 

Laminowanie: Podczas laminowania do karty dodawana jest warstwa PET, która utrudnia lub uniemożliwia recykling karty.

  • ZESTAWY CZYSZCZĄCE

Zestawy czyszczące Evolis nie nadają się do recyklingu. Tylko opakowania kartonowe powinny być sortowane z odpadami papierowymi.

  • FOLIE KOLOROWE, MONOCHROMATYCZNE I ZABEZPIECZAJĄCE

Same folie nie nadają się do recyklingu ze względu na zawarte w nich właściwości chemiczne. Ale niektóre składniki materiału eksploatacyjnego mogą być poddane recyklingowi. Aby zoptymalizować sposób, w jaki każdy element jest poddawany recyklingowi, należy usunąć folię, etykiety i chip.

UNICARD SA jest wyłącznym dystrybutorem Evolis w Polsce. 

Wyświetlenia: 3600

Podobał Ci się wpis?