Premiera papierowych kart do drukarek Evolis - Unicard

Rozwiązania kartowe


Premiera papierowych kart do drukarek Evolis

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Firma Evolis, producent kompleksowych rozwiązań do wydruku kart w trosce o środowisko naturalne wprowadza do oferty ekologiczne – papierowe etykiety do swoich drukarek.

Przyjazne dla środowiska, atrakcyjne i niezawodne karty wykonane z wysokiej jakości papieru są idealną alternatywą dla dotychczasowych nośników z PVC. Papierowe karty wpisują się w działania proekologiczne firm, które chcą zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych, bez uszczerbku dla jakości produktu finalnego. Producent rekomenduje to rozwiązanie w szczególności do zastosowań krótkoterminowych (eventy, identyfikacja gości, przywieszki bagażowe) lub w przypadku kart, które nie są narażone na uszkodzenia fizyczne (karty: upominkowe, stałego klienta). Karty dostępne są w kolorze białym do druku monochromatycznego w kolorze czarnym.

Naturalny surowiec idealny do recyklingu

Papier jest materiałem naturalnym i odnawialnym, pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Karty wykonane są z papieru bez dodatku plastiku oraz opatrzone etykietą FSC (Forest Stewardship Council).

Nowe karty do drukarek Evolis spełniają dodatkowo normę kompostowalności EN 14995 (por. EN 13432). Papier ulega biodegradacji w środowisku naturalnym w ciągu kilku miesięcy, co więcej papier idealnie nadaje się do recyklingu.

Efektowny wygląd

Producent gwarantuje atrakcyjny wygląd kart, dzięki wysokiej jakości celulozie oraz bardzo jasnemu odcieniowi bieli. Karty papierowe Evolis są również w pełni zgodne z branżowymi standardami ISO. 

Dane techniczne

  • Karty wykonane z włókien celulozowych (włókna drzewne) - bez dodatku tworzywa sztucznego
  • Kolor: biały
  • Zgodność z normami ISO CR-80 (ISO 7810)
  • Wymiary: 85,6 mm x 54 mm
  • Grubość: 0,76 mm / 30 mm

*Aby móc używać folii BLACKFLEX z rozwiązaniami Edikio Flex, należy zaktualizować pakiet Edikio Printer Suite i oprogramowanie sprzętowe.

Jak przechowywać?

Producent gwarantuje najwyższą jakość produktu przez okres do 2 lat po zakupie, pod warunkiem, że karty są przechowywane w chłodnym, suchym miejscu a oryginalne opakowanie nie było otwierane. Temperatura przechowywania powinna wynosić około 23°C, przy wilgotności powietrza około 50%. Po otwarciu należy unikać kurzu, bezpośredniego światła słonecznego, wysokiej wilgotności i wysokich temperatur. 

Jeśli chcesz zamienić karty plastikowe na wersje papierowe, skontaktuj się z nami!

UNICARD SA jest wyłącznym dystrybutorem Evolis w Polsce. 

Wyświetlenia: 675

Podobał Ci się wpis?