Rozwiązania kartowe

Nowy czytnik do e-dowodów w ofercie UNICARD - CyberJack RFID standard

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Od prawie roku Polacy, którzy składają wnioski o nowy dowód osobisty, dostają e-dowód (eID), czyli dokument tożsamości z wbudowaną warstwą elektroniczną (chipem). Aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu (np. logowanie się do serwisu obywatel.gov.pl) należy posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi e-dowodu.

CyberJack® RFID standard (PL) 2718600-000 

Miło nam poinformować, że oferta UNICARD została poszerzona o kolejny czytnik do e-dowodów firmy REINER - CyberJack® RFID standard (PL).
Urządzenie jest w pełni spersonalizowane na rynek polski i przygotowane do obsługi polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

Najważniejsze cechy:

  • Certyfikowane bezpieczne wprowadzanie PINu
  • Zgodność z ustawą o podpisie elektronicznym
  • Zgodność ze standardem BSI TR3119: cathegory: KAT-K
  • Zatwierdzenie ZKA (Centralny Komitet Kredytowy, Niemcy)
  • Możliwość aktualizacji
  • Wyświetlacz LCD
  • Bezpłatne wsparcie

Czytnik eDowodów CyberJack® RFID standard (PL) został zaprojektowany przede wszystkim do używania z elektronicznym dowodem tożsamości i do składania za jego pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Może być wykorzystany do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi, a także za jego pomocą można podpisywać dokumenty elektroniczne.

Dowiedz się więcej o czytniku do eDowodów CyberJack® RFID Standard >>

Jaka jest cena czytnika do e-dowodów?

Ceny oferowanych przez nas czytników są dostępne w sklepie Unicard.

Co to jest RFID?

Czytnik został wyposażony w technologię RFID (identyfikacja częstotliwości radiowej), która umożliwia bezstykową komunikację między kartą inteligentną a czytnikiem kart. Liczba systemów obsługujących tę technologię z roku na rok rośnie. Przykładem są: rejestracja czasu pracy (RCP), kontrola dostępu (KD), płatności zbliżeniowe, identyfikacja zwierząt, zarządzanie towarami.

Oprócz kart identyfikacyjnych wykorzystywanych w pracy i paszportów elektronicznych, nowy elektroniczny dowód osobisty ma możliwość komunikacji z czytnikiem za pośrednictwem RFID. Ta nowoczesna technologia upraszcza obsługę kart inteligentnych i ułatwia korzystanie z wielu nowych aplikacji.

Nowe dowody osobiste

Oprócz oficjalnej funkcji identyfikacji osoby, nowe dowody osobiste (eID) służą również do identyfikacji w Internecie. Elektroniczny dowód osobisty (eID) znacząco podniósł bezpieczeństwo i wygodę uwierzytelniania swoich danych w Internecie. Wymagane dane osobowe posiadacza eID są przechowywane w chipie RFID i umożliwiają elektroniczną weryfikację tożsamości, na przykład podczas zakupów online lub podczas wizyty w internetowym urzędzie.

Nie trzeba dodawać, że dane można odczytać tylko w przypadku posiadania identyfikatora, odpowiedniego kodu PIN. Jednocześnie należy pamiętać, że tylko czytnik z klawiaturą i certyfikatami bezpieczeństwa gwarantuje pełną i bezpieczną obsługę e-dowodów.

E-dowód może być używany do kwalifikowanego podpisu elektronicznego (eSign) zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym. Dzięki temu można podpisywać dokumenty elektronicznym certyfikowanym podpisem, bez konieczności odręcznego podpisu.

 

Wyświetlenia: 209

Podobał Ci się wpis?