Kontrola dostępu z nowym sterownikiem - Unicard

Kontrola dostępu


Kontrola dostępu z nowym sterownikiem

Kontrola dostępu
Średni czas czytania:

Bezpieczny system kontroli dostępu Unicard

Kontrola Dostępu (KD) to bardzo prężnie rozwijająca się branżą. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że zwykły klucz to za mało, aby zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Zwłaszcza firmy z sektora produkcyjnego, posiadające własne działy rozwoju (R&D) potrzebują zabezpieczeń z górnej półki. Dodatkowo każda z firm, która zamierza wdrożyć nowoczesny system kontroli dostępu, ma indywidualne wymagania odnośnie jego specyfikacji. Bardzo rzadko decydują się na rozwiązania „półkowe” czyli ogólnodostępne. Większość z nich potrzebuje systemu uszytego na miarę ich potrzeb.

Seria nowoczesnych sterowników kontroli dostępu

Właśnie da takich klientów firma Unicard przygotowała nowoczesną serię sterowników UC 8xxx. Pierwszym z nich jest model UC 830. Oparty na technologii ARM Cortex-M4 zapewnia bardzo dobre parametry pracy, możliwość dalszego rozwoju platformy KD oraz szybkie przetwarzanie danych. Stabilność zasilania oraz pracy zapewniają wysokiej jakości komponenty. Łączność z serwerem centralnym zapewnia, opracowany na potrzeby szybkiej i bezpiecznej komunikacji, protokół opracowany przez naszą firmę.

Nowy sterownik to przede wszystkim niezawodność, szybkość i bezpieczeństwo pracy, czyli wszystko czego wymagamy od każdego z elementów nowoczesnego systemu kontroli dostępu.

UC-830 jest urządzeniem mikroprocesorowym, dostosowanym do obsługi dwóch czytników kart magnetycznych i zbliżeniowych, pracujących w standardach ABA Track II lub Wiegand. Urządzenie może obsługiwać jedno obustronnie chronione przejście kontrolowane (kompletny punkt KD). Sterownik, poza samymi czytnikami, obsługuje rygiel lub zworę i kontaktron.

Główne atuty sterownika kontroli dostępu:

 • niewielkie wymiary,
 • niski pobór mocy,
 • szybka transmisja danych,
 • wysoka moc obliczeniowa,
 • rozbudowana struktura uprawnień (możliwość ustawienia siatki czasowej, termin ważności karty)
 • 100 000 rekordów podstawowych,
 • do 1 000 000 zdarzeń w pamięci Flash
 • niska cena

Interfejsy:

 • 1 x Ethernet – przeznaczony do personalizacji instalacji za pomocą strony www oraz komunikacji z oprogramowaniem zarządzającym za pomocą szyfrowanego połączenia TCP/IP
 • 1 x RS-232 – do programowania
 • 2x Aba TrackII/Wiegand 26(H10301)/58(Unicard)

UC-830 jest przeznaczony do pracy w małych i średnich systemach, ale można go z powodzeniem stosować w bardziej zaawansowanych aplikacjach.

Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie Kontroli Dostępu>>

Wyświetlenia: 1827

Podobał Ci się wpis?

Marek Galowitz

Kierownik Działu Produkcji

Z firmą UNICARD związany od 2018 roku. Odpowiada za realizację procesu produkcyjnego i wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych.