Rozwiązania Smartcity

Śniadanie technologiczne Smart City - relacja

Rozwiązania Smartcity
Średni czas czytania:

6 czerwca br. w Krakowie mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli kolejowego transportu zbiorowego z obszaru Polski południowej. W ramach kolejnej edycji „Śniadania technologicznego” odbyło się spotkanie, na którym w luźnej atmosferze rozmawialiśmy o potrzebach oraz planowanych inwestycjach, które wzmocnią transport kolejowy.

Mimo wielu problemów związanych z infrastrukturą oraz taborem z którymi borykają się przewoźnicy i organizatorzy transportu, wszyscy jednoznacznie potwierdzili, że ciągle myślą o rozwoju i wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach czy instytucjach. Tylko inwestycje w nowe technologie, które ułatwią korzystanie z transportu kolejowego pozwolą przyciągnąć do siebie pasażerów co w rezultacie przełoży się na wzrost przychodów ze sprzedaży biletów. Rozwój usług kolejowych pozytywnie wpływa również na środowisko, ograniczając transport samochodowy.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele województw:

  • podkarpackiego (Urząd Marszałkowski),
  • małopolskiego (Koleje Małopolskie),
  • świętokrzyskiego (Urząd Marszałkowski),
  • dolnośląskiego (Koleje Dolnośląskie).

Na spotkaniu zaprezentowane zostały rozwiązania i produkty oferowane przez Unicard oraz firmę Krauth technology w ramach systemu Smart City. Nie zabrakło również przedstawiciela Zarządu Dróg Wojewódzkich z Krakowa, który zaprezentował korzyści płynące z wdrożenia w Małopolsce systemu zarządzania transportem zbiorowym, czyli Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Podsumowująca spotkanie podróż pociągiem Kolei Małopolskich pozwoliła wszystkim uczestnikom zapoznać się z urządzeniami, które funkcjonują w ramach systemu MKA.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i życzymy wielu sukcesów w codziennych staraniach o rozwój transportu zbiorowego w Polsce.

 

 

Wyświetlenia: 309

Podobał Ci się wpis?