Czytniki do e-dowodów (eID) w ofercie UNICARD - Unicard

Rozwiązania kartowe


Czytniki do e-dowodów (eID) w ofercie UNICARD

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Od marca 2019 Polacy, którzy składają wnioski o nowy dowód osobisty, dostają e-dowód (eID), czyli dokument tożsamości z wbudowaną warstwą elektroniczną (chipem). Nowy dowód jest odpowiedzią na zmieniający się świat, w którym coraz więcej spraw możemy zrealizować cyfrowo.

E-dowód to sposób na prostszy i szybszy kontakt z urzędem

Wbudowana warstwa elektroniczna zawiera informacje o nas (m.in. imię i nazwisko, PESEL, zdjęcie biometryczne). Składając wniosek o dowód można też zawnioskować o certyfikat podpisu osobistego. Ponadto e-dowód zawiera przestrzeń do zamieszczenia w niej certyfikatu podpisu kwalifikowanego (ważne dla niektórych zawodów, np. księgowych).

Przede wszystkim bezpieczeństwo

E-dowód jest w pełni bezpiecznym nośnikiem, bowiem zastosowane w nim najnowsze technologie sprawiają, że znacznie trudniej go podrobić. W celu autoryzacji niezbędne są tutaj kody PIN, które definiujemy w momencie, gdy odbieramy dokument. Od tej pory uwierzytelnienie lub użycie podpisu osobistego wymagać będzie podania tych kodów. Czterocyfrowy PIN pozwoli na zalogowanie się do e-usług, zaś sześciocyfrowy PIN służy do podpisu dokumentów.

E-dowód działa tylko z czytnikiem

Aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu (np. logowanie się do serwisu obywatel.gov.pl) należy posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi nowych dowodów osobistych. 

W ofercie UNICARD posiadamy aktualnie trzy modele czytnika do e-dowodów z PINPADem w pełni spersonalizowane na rynek polski, przygotowane do obsługi polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Czytniki te spełniają wszystkie wymogi specyfikacji opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz specyfikację wymagań technicznych dla czytnika kart z PINPADem do posługiwania się e-Dowodem.

Ponadto w ofercie mamy również czytniki e-dowodów bez PINPADu, które również są w pełni zgodne ze specyfikacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dla czytników bez PINPAD-u.

Zobacz specyfikację wymagań technicznych dla czytnika, który obsługuje karty plastikowe bez PINPAD-u do zastosowania w środowisku zaufanym.

Jaka jest cena czytnika do e-dowodów?

Ceny oferowanych przez nas czytników są dostępne w sklepie Unicard.

Dlaczego warto wybrać czytniki e-dowodów z oferty Unicard?

Powyższe czytniki jako nieliczne przeszły pozytywnie restrykcyjne testy przeprowadzone przez Redakcję Spider’s Web - największy blog o tematyce nowych technologii w Polsce tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji.
 
Który czytnik e-dowodów bez PINPADu wybrać?

Wyświetlenia: 16187

Podobał Ci się wpis?

Dorota Jurkowska

Brand Manager

Z firmą UNICARD związana od ponad 10 lat. Odpowiada za działania handlowe w obszarze systemów kartowych oraz rozwiązania Evolis Edikio Price Tag/Guest.