Czytniki do e-dowodów (eID) w ofercie UNICARD - Unicard

PREMIERA CZYTNIKA
BIOMETRYCZNEGO
HID SIGNO 25B

Odkryj więcej

Premiera
rejestratora
UT one

Odkryj więcej

Wdrażamy
systemy
bezpieczeństwa

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Integrujemy
rozwiązania
Smart City

Odkryj Więcej

P+RSprawdź nas!
smartcityPrzyjazny transport

Produkujemy
sprzęt
i oprogramowanie

Odkryj Więcej

15 tys.klientów
28 latdoświadczenia

Czytniki do e-dowodów (eID) w ofercie UNICARD

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Od marca 2019 Polacy, którzy składają wnioski o nowy dowód osobisty, dostają e-dowód (eID), czyli dokument tożsamości z wbudowaną warstwą elektroniczną (chipem). Nowy dowód jest odpowiedzią na zmieniający się świat, w którym coraz więcej spraw możemy zrealizować cyfrowo.

E-dowód to sposób na prostszy i szybszy kontakt z urzędem

Wbudowana warstwa elektroniczna zawiera informacje o nas (m.in. imię i nazwisko, PESEL, zdjęcie biometryczne). Składając wniosek o dowód można też zawnioskować o certyfikat podpisu osobistego. Ponadto e-dowód zawiera przestrzeń do zamieszczenia w niej certyfikatu podpisu kwalifikowanego (ważne dla niektórych zawodów, np. księgowych).

Przede wszystkim bezpieczeństwo

E-dowód jest w pełni bezpiecznym nośnikiem, bowiem zastosowane w nim najnowsze technologie sprawiają, że znacznie trudniej go podrobić. W celu autoryzacji niezbędne są tutaj kody PIN, które definiujemy w momencie, gdy odbieramy dokument. Od tej pory uwierzytelnienie lub użycie podpisu osobistego wymagać będzie podania tych kodów. Czterocyfrowy PIN pozwoli na zalogowanie się do e-usług, zaś sześciocyfrowy PIN służy do podpisu dokumentów.

E-dowód działa tylko z czytnikiem

Aby móc korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu (np. logowanie się do serwisu obywatel.gov.pl) należy posiadać czytnik do e-dowodu oraz zainstalować oprogramowanie do obsługi nowych dowodów osobistych. 

W ofercie UNICARD posiadamy aktualnie trzy modele czytnika do e-dowodów z PINPADem w pełni spersonalizowane na rynek polski, przygotowane do obsługi polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Czytniki te spełniają wszystkie wymogi specyfikacji opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz specyfikację wymagań technicznych dla czytnika kart z PINPADem do posługiwania się e-Dowodem.

Ponadto w ofercie mamy również czytniki e-dowodów bez PINPADu, które również są w pełni zgodne ze specyfikacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dla czytników bez PINPAD-u.

Zobacz specyfikację wymagań technicznych dla czytnika kart bez PINPAD-u do zastosowania w środowisku zaufanym.

Jaka jest cena czytnika do e-dowodów?

Ceny oferowanych przez nas czytników są dostępne w sklepie Unicard.

Dlaczego warto wybrać czytniki e-dowodów z oferty Unicard?

Powyższe czytniki jako nieliczne przeszły pozytywnie restrykcyjne testy przeprowadzone przez Redakcję Spider’s Web - największy blog o tematyce nowych technologii w Polsce tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji.
 
Który czytnik e-dowodów bez PINPADu wybrać?

Wyświetlenia: 13902

Podobał Ci się wpis?

Dorota Jurkowska

Brand Manager

Z firmą UNICARD związana od ponad 10 lat. Odpowiada za działania handlowe w obszarze systemów kartowych oraz rozwiązania Evolis Edikio Price Tag/Guest.

Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Aktualności

Dofinansowanie na wdrożenie systemu kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy w Twojej firmie!

Od 20 września będzie możliwość składania wniosku o dofinansowanie unijne w obszarze cyfryzacji. Firmy kwalifikujące się do konkursu mogą otrzymać dotację w wysokości nawet do 255 tysięcy złotych,...

Więcej

Blog

Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Jeśli zdecydowałeś się na wydrukowanie spersonalizowanych kart plastikowych, pewnie stoisz przed dylematem, jaką metodę nadruku wybrać. Retransfer czy termosublimacja – co okaże się lepsze?...

Więcej
+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

UNCIARD SA – czołowy producent automatyki budynkowej

UNICARD SA to ceniony producent automatyki budynkowej, który tworzy innowacyjne rozwiązania skupiające się na systemach identyfikacji osób, rejestracji czasu pracy, kontroli dostępu, zabezpieczeniach, a także elementach Smartcity. UNICARD SA jest obecny na rynku automatyki budynkowej od prawie 30 lat. W ciągu tego okresu nasze przedsiębiorstwo pomogło tysiącom Klientów i zyskało tytuł lidera w branży.

Aktualna pozycja firmy jest wynikiem nie tylko produkcji wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu, ale także zapewniania naszym Klientom kompleksowej obsługi. Służymy im profesjonalnym wsparciem technicznym, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także oferujemy usługi konsultingowe.

UNICARD SA oferuje swoim Klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a wśród kluczowych produktów firmy można wyróżnić m.in. czytniki do kart RFID, urządzenia do pomiaru temperatury, system RCP, kołowroty i bramki obrotowe, urządzenia do higieny produkcji, automaty biletowe, czy też systemy parkingowe.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż znaczna część naszych Klientów określa zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie swoich obiektów jako jeden z głównych priorytetów. Właśnie dlatego rozwiązania, które zapewniają skuteczną kontrolę dostępu, są kluczowym punktem naszych systemów automatyki budynkowej.

Zaufaj doświadczeniu lidera branży

Autorski System Kontroli Dostępu, który stworzyliśmy, pozwala na kompletny nadzór nad dostępem do poszczególnych pomieszczeń i stref w budynku, a także umożliwia administratorowi szybkie nadawanie oraz ograniczanie uprawnień. Kluczowym elementem tego rozwiązania są plastikowe i elektroniczne karty, a także ich czytniki. UNICARD SA, jako czołowy producent automatyki budynkowej, oferuje swoim Klientom również profesjonalne drukarki do kart plastikowych, które są intuicyjne w obsłudze i gwarantują wysoką rozdzielczość produktów. Klienci mogą zdecydować się na wersje urządzenia, które drukują elektroniczne karty zbliżeniowe, elektroniczne karty stykowe, a także karty z paskami magnetycznymi.

Oczywiście w naszej bogatej ofercie nie mogło zabraknąć również innowacyjnych aparatów do identyfikacji tożsamości, jakimi są czytniki biometryczne. Co istotne, urządzenia te są wyposażone w technologię obrazowania multispektralnego, która potrafi odczytać zarówno powierzchnię, jak i strukturę odcisku palca. Dzięki temu jest w stanie rozpoznać odciski mimo zabrudzeń czy uszkodzeń. Warto pamiętać, iż czytniki biometryczne są szczególnie rekomendowane do wdrożenia w bankach, szpitalach, a także różnorodnych obiektach rządowych.

Sprawdzone rozwiązania kartowe i innowacyjne systemy RCP

Znaczną popularnością wśród naszych Klientów cieszy się System Rejestracji Czasu Pracy, który doskonale sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Autorskie oprogramowanie UniRCP działa szybko, precyzyjnie i jest w stanie bezproblemowo współpracować z licznymi systemami ewidencji czasu pracy. Co istotne, z naszego rozwiązania korzystają organizacje z najróżniejszych sektorów – od firm usługowych, poprzez zakłady przemysłowe, aż po komórki administracyjne. 

Warto podkreślić, iż firma UNICARD SA to oficjalny dystrybutor marki Evolis Edikio w Polsce. Dlatego też możemy zaoferować naszym Klientom profesjonalne rozwiązania, które są w stanie tworzyć specjalistyczne cenówki sklepowe oraz etykiety hotelowe i restauracyjne. Dostępne zestawy składają się zarówno z oprogramowania do kreowania projektów, jak i z urządzenia pozwalającego na ich wydruk. Wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani profesjonalnymi systemami automatyki budynkowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Doświadczony zespół UNICARD SA z chęcią odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki każdego Klienta.