Samodzielne drukowanie kart kontroli dostępu. Poznaj 5 korzyści tego rozwiązania! - Unicard

Rozwiązania kartowe


Samodzielne drukowanie kart kontroli dostępu. Poznaj 5 korzyści tego rozwiązania!

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Korzystasz z systemu kontroli dostępu lub masz zamiar wdrożyć takie rozwiązanie? Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować we własny sprzęt i postawić na samodzielne drukowanie kart kontroli dostępu… i nie tylko!

 

#1 Zwiększysz bezpieczeństwo w swojej firmie

Korzystając z własnej drukarki, masz pełną kontrolę nad całym łańcuchem wydawania kart, od ich drukowania, aż do ewentualnej wymiany. Możesz zatem przekazywać identyfikatory całkowicie bezpiecznie, szybko i łatwo.

Samodzielne drukowanie kart kontroli dostępu pozwala także bezpiecznie zarządzać poufnymi danymi, które pozostną wyłącznie w obrębie Twojej firmy. Nie powierzając informacji osobowych osobom trzecim, nie tylko wzmacniasz swoją politykę przetwarzania danych, ale także masz pełną wiedzę o tym, kto jest w ich posiadaniu oraz zwiększasz zaufanie wśród pracowników.

Kolejna korzyść związana z bezpieczeństwem to możliwość osobistego wydawania kart. Można wręczyć je pracownikom czy gościom bezpośrednio na miejscu, a jednocześnie zweryfikować ich tożsamość. Osobiste dostarczenie identyfikatorów pozwala także uniknąć ryzyka utraty lub kradzieży kart podczas transportu z zewnętrznego zakładu produkcyjnego.

 

#2 Koduj karty plastikowe i dodawaj do nich nowe funkcje 

Zarządzając kartami kontroli dostępu we własnym zakresie, poprzez kodowanie danych łatwo możesz dodać do nich nowe funkcje. Karta staje się wtedy inteligentnym systemem, który integruje różne rodzaje uprawnień i zapewnia rozmaite usługi, np.

 • dostęp do parkingu;
 • możliwość przedpłaty w automatach, stołówce firmowej;
 • dostęp do sprzętu wspólnego, np. drukarek, kserokopiarek;
 • możliwość wypożyczania sprzętu: służbowego samochodu, laptopa, smartfonu,
 • integrację z systemem rejestracji czasu pracy,
 • integracja z systemami zarządzania budynkiem (BMS).

Aktualizując identyfikatory i dodając do nich funkcje, skutecznie i ekonomicznie rozwijasz swój system kontroli dostępu. Pomoże Ci to zoptymalizować funkcjonowanie Twojej organizacji, zadbać o bezpieczny i racjonalny dostęp do firmowych sprzętów czy usług, a nawet ograniczyć koszty.

Jak? W 2017 roku pewna francuska firma umożliwiła pracownikom dostęp do urządzeń drukujących wyłącznie za pośrednictwem identyfikatorów. Aby pobrać wydrukowany dokument, należało wykonać szybki ruch kartą w pobliżu drukarki. Tylko w pierwszym roku dział IT odnotował spadek liczby wydruków o 61%! Urządzenia nie były uruchamiane bez powodu, a pracownicy decydowali się na wydruk tylko wtedy, kiedy naprawdę go potrzebowali. Zintegrowanie karty kontroli dostępu z drukarkami pozwoliło oszczędzać koszty, jak i podniosło świadomość w firmie!

 

#3 Lepsza kontrola nad kosztami wydawania kart dostępu

Wydawanie własnych identyfikatorów dostępu jest opłacalną opcją. Zakup drukarki biurkowej daje następujące korzyści:

 • przy samodzielnym druku koszt jednostronnie wydrukowanej kolorowej karty wynosi niewiele ponad 1 zł,
 • nie obowiązują Cię minimalne nakłady zamówień ani dodatkowe koszty w przypadku pilnych realizacji – w dowolnej chwili możesz wydrukować nawet pojedynczą kartę,
 • oszczędzasz na kosztach wysyłki kart.

 

#4 Drukarkę wykorzystasz na wiele sposobów

Drukarka do kart plastikowych to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu możesz drukować nie tylko karty plastikowe na potrzeby kontroli dostępu dla pracowników, ale i np.:

 

 Zastosowanie drukarki do kart plastikowych - przykłady.

 

#5 Oszczędzaj czas i działaj elastycznie

Samodzielne zarządzanie identyfikatorami i kartami dostępu to elastyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić jakże cenny w biznesie czas. Posiadając własną drukarkę możesz:

 • wydawać identyfikatory czy wizytówki nowemu pracownikowi w dniu rozpoczęcia przez niego pracy;
 • szybko wymieniać zgubione lub skradzione identyfikatory;
 • dostosowywać wygląd kart tak, aby zawsze były zgodne z identyfikacją wizualną marki, a także szybko zmieniać wygląd identyfikatorów (np. inne dla pracowników, inne dla gości, a jeszcze inne dla klientów);
 • aktualizować identyfikatory kiedy tylko tego potrzebujesz i bez potrzeby podporządkowywania się warunkom i terminom dostawców.

 

Przekonaliśmy Cię? W takim razie zainwestuj we własny sprzęt!

Jak widzisz, korzyści z samodzielnego drukowania kart kontroli dostępu jest wiele. Przede wszystkim oszczędzasz czas, pieniądze, rozwijasz swoją firmę i elastycznie nią zarządzasz – to niezwykle ważne dla jej wizerunku, jak i jakości funkcjonowania.

Co więcej, korzystanie z drukarki kart jest łatwe i nie wymaga zaawansowanego szkolenia. Sprzęt kompaktowych rozmiarów nie zajmie wiele miejsca (niektóre modele są wielkości klasycznej drukarki do papieru), za to da Ci wiele możliwości w zakresie projektowania i drukowania spersonalizowanych blankietów o najwyższej jakości.

Decydując się na drukarkę do kart plastikowych od UNICARD, zyskujesz:

 • wsparcie w wyborze odpowiedniego sprzętu. Oferujemy drukarki jedno- i dwustronne, dedykowane do małych, średnich i dużych nakładów, z możliwością laminacji, kodowania czy o różnych technikach i prędkości wydruku;
 • dostęp do oprogramowania cardPresso, które umożliwia łatwe tworzenie i personalizację dowolnych wzorów oraz samodzielne kodowanie kart;
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz bieżące wsparcie.

 

Wiele organizacji wybrało już możliwość samodzielnego drukowania i wydawania identyfikatorów dostępu. A Ty?

Jeśli zainteresowało Cię to rozwiązanie lub masz dodatkowe pytania, jestem do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się, a wspólnie zastanowimy się nad najlepszym sprzętem dla Twojej firmy!

 

Chcę dowiedzieć się więcej 

Przeczytaj także:

✔️ Jak wybrać drukarkę kart plastikowych? 10 przydatnych wskazówek

✔️ Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Wyświetlenia: 737

Podobał Ci się wpis?

Agnieszka Hanzelka

KEY ACCOUNT MANAGER

Ekspert do spraw drukarek do kart plastikowych.