Czytniki HID 5300 wybrane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do obsługi nowych e-dowodów! - Unicard

Rozwiązania kartowe


Czytniki HID 5300 wybrane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do obsługi nowych e-dowodów!

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Dokładnie od miesiąca Polacy mogą składać wniosek o wydanie dowodu osobistego z drugą cechą biometryczną – odciskiem palca. Rozwiązanie ma dostosować polskie przepisy do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r. Aby otrzymać e-dowód z odciskiem palca należy udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie pobrane zostaną odciski. Według szacunków rządu do końca 2022 r. ponad dwa miliony obywateli otrzyma dokumenty z drugą cechą biometryczną.

Dowody w nowej wersji miały zostać wprowadzone już od sierpnia, jednak z powodu problemów z wyborem czytników linii papilarnych reforma została przełożona. Pierwotnie wybrane czytniki nie spełniały wymaganych norm bezpieczeństwa, stąd Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zdecydowała się na inne modele. 

Finalnie wybrane czytniki do e-dowodów to HID DigitalPersona® 5300 (poprzednia nazwa tego czytnika: Crossmatch U.are.U 5300), stosowane przez instytucje rządowe wielu krajów na świecie zarówno do pobierania odcisków palców obywateli, jak i ich weryfikacji. Janusz Cieszyński, sekretarz stanu do spraw cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, potwierdza, że spełniają one wszystkie normy oraz przeszły gruntowne testy bezpieczeństwa. Do tej pory czytniki linii papilarnych zostały wdrożone w przeszło 2000 miastach.

 

OFICJALNE POTWIERDZENIE ZGODNOŚCI

 

Czytniki HID 5300 dostępne są w asortymencie UNICARD. To modele niezwykle trwałe, szybkie oraz kompaktowe. Błyskawicznie przechwytują oraz przetwarzają obrazy odcisków palca w rozdzielczości 500 dpi.

Osoby zainteresowane zamówieniami HID 5300 mogą skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie:

Chcę dowiedzieć się więcej 

Przeczytaj także: Jak działa skaner odcisków palców do nowych dowodów osobistych?

Wyświetlenia: 348

Podobał Ci się wpis?