Jak zrobić cenówki do sklepu? Szybkie i praktyczne rozwiązanie - Unicard

Rozwiązania kartowe


Jak zrobić cenówki do sklepu? Szybkie i praktyczne rozwiązanie

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Zastanawiasz się, jak zrobić cenówki do sklepu, aby przyciągały wzrok, przekazywały kluczowe informacje o produkcie, zachęcały do zakupu oraz nadawały się do kontaktu z żywnością? Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie!

 

Estetyczna ekspozycja towaru w sklepie to skuteczny wabik sprzedażowy, jednak jego odpowiednie oznakowanie to niekiedy formalny wymóg. Papierowe, nudne etykiety powoli wypierane są przez ciekawsze i bardziej wytrzymałe karty plastikowe PVC. Tzw. cenki wykorzystywane są m.in. w piekarniach, cukierniach, sklepach mięsnych, delikatesach, winiarniach czy firmach cateringowych.

Jak je przygotować i dlaczego drukowanie cenówek jest najlepszym z możliwych sposobów? Wyjaśniam!

 

Czym są cenówki sklepowe?

Etykiety cenowe to nic innego, jak niewielkie blankiety używane powszechnie w sklepach, na wystawach czy podczas imprez obsługiwanych przez firmy cateringowe. Cenówki mogą informować m.in. o:

 • cenie towaru,
 • składzie, alergenach, laktozie, glutenie,
 • kraju pochodzenia,
 • aktualnej promocji,
 • wadze produktu,
 • jego kaloryczności.

Oprócz funkcji informacyjnej, etykiety mają także przyciągać wzrok i zachęcać klienta do zakupu. Z tego powodu w sklepach pojawiają się coraz ciekawsze, spersonalizowane projekty cenówek, które w estetyczny i czytelny sposób przekazują najważniejsze informacje o produkcie. Blankiety powinny także być spójne z komunikacją wizualną marki.

 

 Wygląd cenówek do sklepu czy cukierni.

 

Warto pamiętać, że liczy się nie tylko wygląd cenówek. Równie ważna jest ich zgodność z normami, które regulują, czy blankiet nadaje się do kontaktu z żywnością.

 

Jak zrobić cenówki do sklepu, cukierni czy piekarni? Sprawdź rozwiązanie Edikio Price Tag

Cenki kojarzą Ci się z papierowymi czy samoprzylepnych etykietami, które po kilku użyciach zniszczone lądują w koszu? Dziś pokażę Ci, jak zrobić cenówki do sklepu, cukierni, piekarni, czy na imprezę cateringową, które będą trwałe i estetyczne, a przede wszystkim – przyciągną uwagę Twoich klientów. Chodzi oczywiście o plastikowe price tags, które wydrukujesz samodzielnie, szybko i w dowolnym nakładzie.

 Przykład wywieszek cenowych.

Wywieszka cenowa – przykład

 

Jak ich drukowanie wygląda w praktyce? To prostsze niż myślisz. Francuska marka Evolis to producent profesjonalnej i łatwej w obsłudze drukarki do cenówek Edikio Price Tag. W zależności od modelu, drukarka jest w stanie wydrukować pojedynczą kartę, jak i do kilkudziesięciu sztuk na godzinę, zarówno w wersji jedno-, jak i dwustronnej!

 

Krok 1: Projektowanie etykiety cenowej

Blankiet, na którym umieścisz informacje o towarze, powinien wyglądać estetycznie, spójnie z wizerunkiem Twojej marki oraz przejrzyście. Jego zaprojektowanie umożliwia dedykowane oprogramowanie Edikio Price Tag Software, w którym dostępne są dziesiątki czcionek, ikon, ponad 400 obrazków, a nawet kilkaset gotowych szablonów!

Dzięki takiemu ułatwieniu zaprojektowanie blankietu jest niezwykle proste i przyjemne. Edikio Price Tag Software umożliwia także m.in. import danych z Excela, czy zapisywanie przygotowanych przez Ciebie wzorów. 

Krok 2: Wydruk

Za pomocą drukarki (do wyboru masz kompaktowy model Edikio Access, średniozaawansowany Edikio Flex oraz najbardziej zaawansowany – Edikio Duplex) wydrukujesz wcześniej zaprojektowane cenki. Potrzebujesz do tego także kart oraz folii.

Drukarki Edikio Price Tag.

Co ciekawe, etykiety mogą mieć wymiary karty kredytowej lub być podłużne (50x150mm). Drukarkę do etykiet cenowych wykorzystasz nie tylko do przygotowania cenówek, ale i wydruku identyfikatorów dla Twoich pracowników.

Krok 3: Zamontowanie uchwytu

Etykiety po wydrukowaniu musisz w jakiś sposób umieścić na ladzie, półce, czy bezpośrednio w produkcie. Umożliwiają to dedykowane akcesoria – szpikulce, stojaki magnetyczne, klamry, podstawki, czy etui na dwie karty.

Wszelkie materiały użyte do przygotowania karty i uchwytów nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

 

Przykłady uchwytów do cenówek.

 

Bo liczy się wygląd… Korzyści z samodzielnego wydruku i przykłady price tags

Co zyskujesz, decydując się na samodzielne drukowanie cenówek? Zebrałam dla Ciebie najważniejsze korzyści!

Oszczędność czasu

 • maksymalna elastyczność i szybkość: drukuj etykiety kiedy tylko chcesz – pojedynczo lub w większych nakładach – i korzystaj z nich od razu;
 • niezależność: uniezależnij się od terminów dostaw i minimalnych ilości zamówień, ustalanych przez dostawców etykiet.

Silniejszy wizerunek marki

 • unikatowe etykiety: spersonalizuj swoje etykiety cenowe, dodając logo i wybrane elementy graficzne, aby wyróżnić się na tle konkurencji oraz skuteczniej zachęcać do zakupu;
 • profesjonalny wygląd stojaków i lad: zadbaj o spójny wygląd na wszystkich półkach i wzbudzaj zainteresowanie klientów dzięki atrakcyjnym etykietom;
 • jasna i czytelna komunikacja: w przejrzysty i czytelny sposób przekaż swoim klientom informacje o produkcie.

Widoczność i higiena

 • idealne wymiary: format karty kredytowej jest idealny, aby wyeksponować etykiety na półkach, ladach czy stojakach;
 • trwałość: karty z PVC są bardzo łatwe w czyszczeniu, odporne na zimno i wilgoć;
 • praktyczne uchwyty: cenki możesz umieścić na estetycznych uchwytach, dostępnych w wielu wariantach, które dodatkowo wyeksponują zawarte na karcie informacje;
 • higiena: karty posiadają niezbędny certyfikat kontaktu z żywnością.

Kompletne informacje dla konsumentów

Przekaż konsumentom informacje o swoich produktach zgodnie z obowiązującymi przepisami:

 • nazwę produktu;
 • cenę i jednostkę miary;
 • metodę produkcji;
 • alergeny: zgodnie z europejskim rozporządzeniem INCO z grudnia 2014 r.;
 • bezpieczeństwo żywności: pochodzenie i skład;
 • zgodność z ich rodzajem diety: alergie, szczególne diety, zwyczaje, tradycje lub praktyki religijne;
 • odpowiedzialna konsumpcja: produkty ekologiczne i/lub produkowane lokalnie.

 

Jak zrobić cenówki do sklepu? Podsumowanie

Jak widzisz, drukowanie cenówek nie należy do trudnych zadań. Posiadając odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, jesteś w stanie samodzielnie zaprojektować wygląd plakietki i wydrukować dowolną ich liczbę. Tak przygotowane blankiety przyciągają uwagę, co może realnie wpłynąć na sprzedaż oferowanych przez ciebie produktów.

Inwestycja w drukarkę szybko się zwróci – oszczędnością czasu, jak i kosztów. Cenki wykonane z PVC są niezwykle trwałe, łatwe w przechowywaniu i zgodne z Rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Jeśli zaciekawiły Cię możliwości, jakie daje drukarka do price tags, zapraszam Cię do kontaktu. Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Kontakt z doradcą 

Przeczytaj także:

✔️ Jak wybrać drukarkę kart plastikowych? 10 przydatnych wskazówek

✔️ Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Wyświetlenia: 4448

Podobał Ci się wpis?

Agnieszka Hanzelka

KEY ACCOUNT MANAGER

Ekspert do spraw drukarek do kart plastikowych.