Jak dbać o materiały eksploatacyjne Evolis? 3 ważne kwestie - Unicard Unia Europejska

Rozwiązania kartowe


Jak dbać o materiały eksploatacyjne Evolis? 3 ważne kwestie

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Posiadasz drukarkę do kart plastikowych francuskiej marki Evolis? To doskonały wybór! Pamiętaj jednak, że musisz zadbać nie tylko o samo urządzenie, ale także materiały, których używasz do drukowania. W poniższym tekście podpowiem Ci, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Odpowiednie obchodzenie się z materiałami eksploatacyjnymi drukarek Evolis jest bardzo ważne z kilku powodów. Nie chodzi tylko o kwestie bezpieczeństwa, które są szczególnie ważne przy drukowaniu takich kart jak prawo jazdy, dowód osobisty czy legitymacje. Należy również pamiętać, że karty plastikowe czy folie mają bezpośredni wpływ na wygląd wydruku oraz żywotność drukarki. 

W poniższym artykule wyjaśnię, jak dbać o materiały eksploatacyjne, aby sprzęt służył Ci długo, a jakość druku była jak najlepsza!

Karty: ogranicz ich marnotrawstwo

Przede wszystkim pamiętaj, że używanie dobrej jakości kart to podstawa. Po otwarciu paczki włóż odpowiednią ich liczbę do podajnika w drukarce. Karty plastikowe, których nie będziesz używać, muszą być przechowywane w szczelnym kartonie lub torbie zamykanej na zamek błyskawiczny, aby utrzymać je w czystości.

Nie polecam pozostawiać kart „luzem” na biurku. Dlaczego? Jeśli blankiet spadnie na podłogę, może zarysować się lub ubrudzić, a przez to nawet uszkodzić głowicę drukującą. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie karty i skorzystanie z czystych blankietów.

 Karty do drukowania marki Evolis.

Folie: chroń ich jakość

Dbając o folie drukarskie, kieruj się tą samą zasadą, co w przypadku kart: nie zostawiaj ich w dowolnym miejscu bez odpowiedniego zabezpieczenia. Do przechowywania najlepiej używaj tych samych pudełek, w których taśmy zostały dostarczone. Jeśli nie posiadasz pudełka, folie możesz przechować w foliowej lub papierowej torebce. W ten sposób ochronisz je przed kurzem czy brudem.

Folie są wrażliwe na ciepło i nie powinny być wystawiane na działanie temperatur wyższych niż 25°C, dużej wilgotności i światła słonecznego. Z tego powodu należy je składować w szafkach lub w szufladach, z dala od związków chemicznych.

 Folie do drukowania Evolis.

Zestawy do czyszczenia: tylko do jednorazowego użytku

Regularne czyszczenie drukarki ma ogromny wpływ na jej żywotność. Czysta drukarka będzie działać bez problemu, zminimalizuje ryzyko złego wydrukowania kart (a tym samym ich marnowania) czy uszkodzenia głowicy drukującej

Karty samoprzylepne, karty T lub karty do czyszczenia modułu laminacji są przeznaczone tylko do jednokrotnego użytku – to najważniejsza zasada, której bezwzględnie musisz przestrzegać. W razie potrzeby możesz użyć więcej niż jednej karty czyszczącej, ale nigdy nie korzystaj ponownie z tych, których już używałeś.

 Materiały do czyszczenia drukarki.

O co jeszcze warto zadbać?

Przede wszystkim pamiętaj, aby zawsze korzystać z materiałów eksploatacyjnych Evolis High Trust™. Nieodpowiednie karty czy folie nie tylko mogą mieć negatywny wpływ na jakość wydruku, ale nawet uszkodzić Twoją drukarkę!

Co zrobić, gdy pojawią się problemy ze sprzętem? Warto oddać go w nasze ręce – UNICARD to nie tylko jedyny oficjalny Dystrybutor produktów marki Evolis w Polsce ale także jako jedyna firma prowadzimy Autoryzowany Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Profesjonalnie zajmiemy się naprawą oraz doradzimy Ci, jak używać drukarki, aby służyła jak najdłużej.,

Odwiedź nasz sklep, gdzie znajdziesz zarówno akcesoria, jak i materiały eksploatacyjne do drukarek – folie oraz karty. Jeśli nie wiesz, które z nich wybrać, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kontakt z serwisem 

Przeczytaj także:

✔️ Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

✔️ Jak wybrać drukarkę kart plastikowych? 10 przydatnych wskazówek

✔️ Karta magnetyczna a karta zbliżeniowa. Czym się różnią?

Wyświetlenia: 220

Podobał Ci się wpis?

Robert Witkowicz

Service Manager

Kierownik działu serwisu z niemal dwunastoletnim doświadczeniem.