Drukowanie identyfikatorów dla gości: na co zwrócić uwagę? - Unicard

Rozwiązania kartowe


Drukowanie identyfikatorów dla gości: na co zwrócić uwagę?

Rozwiązania kartowe
Średni czas czytania:

Jak wybrać odpowiedni rodzaj identyfikatorów? Która metoda ich wydawania najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Jaki sprzęt pomoże Ci łatwo i błyskawicznie wydrukować blankiety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

 

Chociaż ich użycie jest zazwyczaj tymczasowe – od kilku godzin do kilku dni – to identyfikatory dla gości są coraz popularniejszym rozwiązaniem w placówkach, które potrzebują systemu identyfikacji osób. Sprawdzą się nie tylko w firmach, ale także w urzędach, szpitalach, czy szkołach.

Jakie są ich zalety? Identyfikator gościa przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo w budynku. Umożliwia identyfikację osób, które nie są częścią organizacji, oraz monitorowanie ich wizyt.

Blankiety mogą zostać zaprojektowane tak, aby były spójne z wizerunkiem marki, dlatego jest to również ciekawy sposób na powitanie odwiedzających Twoją firmę gości. Jak je przygotować? Oto drukowanie identyfikatorów w pigułce!

 

Papier, karta PVC czy karta wielokrotnego zapisu? Jaki materiał wybrać?

Wybór odpowiedniego materiału, na którym wydrukujesz identyfikator, to ważna kwestia. Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom:

Papierowa karta

Funkcjonalność: papier to naturalny materiał, który nadaje się do recyklingu. Wybierz go, jeśli zależy Ci na rozwiązaniu przyjaznym dla środowiska. Trwałość papieru jest wystarczająca do okazjonalnego użytkowania, a czas wydrukowania papierowej plakietki krótki, dlatego dobrze sprawdzi się jako identyfikator dla gościa.

Zalety: niskie koszty wydruku, ekologiczny materiał.

 

Karta PVC

Funkcjonalność: jeśli chcesz zintegrować identyfikator gościa z systemem kontroli dostępu, wybierz kartę plastikową. To rozwiązanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w budynku, ponieważ umożliwia zakodowanie w blankiecie informacji o odwiedzającym, a nawet nadanie mu specyficznych uprawnień, np. możliwości wejścia wyłącznie do wytyczonych pomieszczeń/stref czy jazdy windą na konkretne piętro.

Zalety: drukując plastikowy identyfikator, możesz postawić na estetyczny oraz spersonalizowany projekt – oprócz kolorów Twojej firmy czy logo, umieścić także informacje wizerunkowo-marketingowe. Z kolei dzięki możliwościom kodowania rozszerzysz zastosowanie identyfikatora – posłuży także jako karta dostępu do pomieszczeń biurowych, do stołówki, bilet parkingowy... Karta PVC wyróżnia się również trwałością oraz można ją poddać recyklingowi.

 

Karta wielokrotnego zapisu

Funkcjonalność: jeśli interesuje Cię połączenie ekologicznego aspektu papierowej plakietki z poziomem bezpieczeństwa, jaki zapewnia blankiet wykonany z PVC, to karta wielokrotnego zapisu będzie idealnym rozwiązaniem. Ten typ karty można kilkakrotnie wymazywać i ponownie drukować, jednocześnie kodując na niej dane.

Zalety: dzięki ponownemu wykorzystaniu tego samego blankietu z pewnością jest to ekonomiczne, jak i ekologiczne rozwiązanie.

 

A może karta wstępnie zadrukowana?

Wstępnie zadrukowana karta to taka, która w części została już zapełniona elementami graficznymi, wspólnymi dla wszystkich identyfikatorów (tło, logo, nagłówek GOŚĆ itp.), a wolne miejsca pozostawiono na personalizację blankietu.

Po otrzymaniu wstępnie wydrukowanych kart możesz spersonalizować je według własnego uznania, dodając np. imię i nazwisko, zdjęcie gościa, jego stanowisko, nazwę firmy, w której pracuje, itp.

 

Karta wielokrotnego zapisu.

 

Recepcja lub samoobsługa: wybór sposobu wydawania identyfikatorów

Identyfikatory dla gości mogą być wydawane na dwa sposoby: osobiście przez pracownika w recepcji lub za pomocą kiosku samoobsługowego.

  • Główną zaletą wydawania identyfikatora w kasie lub recepcji jest to, że pozwala na bezpośredni kontakt między pracownikiem firmy a odwiedzającym ją gościem. To bardzo podstawowa forma weryfikacji, jednak w niektórych sytuacjach może okazać się użyteczna.
  • Wydanie samoobsługowe jest szybsze oraz nie wymaga zaangażowania osób trzecich. Goście po wprowadzeniu odpowiednich danych mogą samodzielnie wydrukować plakietki. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w placówkach, w których odwiedzający pojawiają także wieczorami czy w nocy.

 

Drukarka i materiały eksploatacyjne do identyfikatorów gości: wybór odpowiedniego sprzętu

Samodzielne drukowanie identyfikatorów dla gości to praktyczne rozwiązanie. Własny sprzęt pozwoli Ci w dowolnym momencie wydrukować odpowiednią liczbę blankietów, a dzięki oprogramowaniu CardPresso z łatwością zaprojektujesz spersonalizowane karty plastikowe

Aby w prosty i szybki sposób przygotować identyfikatory dla gości, potrzebujesz:

  • drukarki do kart;
  • kart papierowych, PVC lub wielokrotnego zapisu;
  • folii,
  • akcesoriów do kart, które zabezpieczą je przed zniszczeniem oraz ułatwią ich noszenie,
  • zestawu do czyszczenia drukarki, aby zadbać o urządzenie i jakość druku, a także przedłużyć żywotność drukarki.

 Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Pisałam o tym w artykule Jak wybrać drukarkę kart plastikowych? 10 przydatnych wskazówek. Poniżej zaprezentuję Ci kilka modeli drukarek, które świetnie sprawdzą się do wydruku identyfikatorów!

 

 Drukarka Evolis Badgy.

 

Drukarka Tattoo RW.

 

Drukarka Evolis Zenius.

 

Drukarka Evolis Primacy.

 

 

 

Drukarki do kart plastikowych to wielofunkcyjny sprzęt – sprawdzą się nie tylko w przypadku wydruku identyfikatorów dla gości, ale również kart dostępu dla pracowników, wizytówek, kart lojalnościowych czy VIP. Jeśli masz pytania o drukowanie identyfikatorów – sprzęt lub technologię – chętnie na nie odpowiem oraz doradzę w wyborze odpowiedniej drukarki!

Kontakt z doradcą 

Przeczytaj także:

✔️ Jak dbać o materiały eksploatacyjne Evolis? 3 ważne kwestie

✔️ Druk termotransferowy a retransferowy. Czym się różnią?

Wyświetlenia: 925

Podobał Ci się wpis?

Agnieszka Hanzelka

KEY ACCOUNT MANAGER

Ekspert do spraw drukarek do kart plastikowych.