Co to jest Park&Ride i jak działa? Zobacz film instruktażowy - Unicard

Rozwiązania Smartcity


Co to jest Park&Ride i jak działa? Zobacz film instruktażowy

Rozwiązania Smartcity
Średni czas czytania:

Strefa parkowania coraz droższa? Skorzystaj z Park&Rride!

Co to jest parking park and ride? I jak działa system „parkuj i jedź"? Wyjaśniamy na wideo!

Rozszerzanie stref płatnego parkowania i drastyczne podnoszenie opłat (w Krakowie nawet do 6 zł za godzinę) to istotne argumenty, dla których warto rozważyć transport komunikacją miejską i skorzystanie z parkingów Park&Ride.

W zamieszczonym poniżej krótkim filmie dosłownie w kilka minut pokażemy Ci, jak zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki systemom parkingowym Park&Ride.

Czym są parkingi „parkuj i jedź" i jak działają?

Instalowane przez nas parkingi Park&Ride (P&R, P+R, Parkuj i Jedź) są lokalizowane na obrzeżach miasta w pobliżu pętli tramwajowych lub przystanków autobusowych. Umożliwiają kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu w celu przesiadki do komunikacji miejskiej.

Aby zachęcić kierowców do skorzystania z Park&Ride, wprowadzono wygodny sposób rozliczenia za pozostawione auto. Wystarczy opłacić bilet miesięczny na komunikację miejską, który upoważnia do bezpłatnego zaparkowania samochodu na parkingu Park&Ride. Analogicznie opłacenie biletu parkingowego w strefie Park and Ride upoważnia do korzystania z komunikacji miejskiej w czasie trwania doby parkingowej. Przy czym koszt całodobowego biletu parkingowego w Krakowie to 10 zł., zaś kwota, którą trzeba zapłacić za 1 godzinę postoju auta w strefach zlokalizowanych najbliżej centrum, wynosi 6 zł.

Do wysokich kosztów opłat za strefę dochodzi jeszcze czas dojazdu autem do centrum. W przypadku aglomeracji takiej jak Kraków w godzinach szczytu jest to strata kilkudziesięciu minut cennego czasu. Pocieszająca jest zatem deklaracja, że w Krakowie do 2030 r. ma powstać 10 tys. miejsc na parkingach Park&Ride. Mamy nadzieję aktywnie uczestniczyć w dotrzymaniu tej obietnicy!

Zapraszamy do współpracy wszystkie aglomeracje, które rozważają podobne inwestycje i poszukują doświadczonego partnera. 

 

Kontakt z doradcą

Wyświetlenia: 28471

Podobał Ci się wpis?

Katarzyna Nocoń

Marketing Manager

Od 2019 roku kieruje Działem Marketingu w UNICARD SA. Odpowiedzialna za przygotowanie i wdrażanie strategii marketingowej.