Karty plastikowe i elektroniczne z nadrukiem | Unicard Unia Europejska

Karty plastikowe i elektroniczne

Karty plastikowe używane są jako nośniki danych w systemach automatycznej identyfikacji, kontroli dostępu (KD) oraz rejestracji czasu pracy (RCP). Karty wykorzystywane są także w działalności marketingowo–promocyjnej jako karty stałego klienta, karty VIP, rabatowe, klubowe itp.

Karty wykonywane są z tworzywa sztucznego PVC, polietylen, PET lub ABS. Karty plastikowe, spełniające normy ISO, są zawsze laminowane z obu stron, co czyni kartę trójwarstwową lub czterowarstwową, zawsze o grubości 0.76 +/- 0,08 mm. Nadruk znajduje się najczęściej pod zewnętrzną folią, która zabezpiecza przed ścieraniem. Plastikowe karty przygotowane są wstępnie jako zadrukowana partia identycznych kart, a następnie indywidualizowane (personalizacja) przez naniesienie danych osobowych posiadacza lub numeru karty.

Karty plastikowe

Karta kryptograficzna

Karta kryptograficzna

Karty stałego klienta

Karty stałego klienta

Karta lojalnościowa

Karta lojalnościowa

Karty bankowe

Karty bankowe

Karty ubezpieczeniowe

Karty ubezpieczeniowe

Karta studencka

Karta studencka

Karty promocyjne

Karty promocyjne

Karty identyfikatory

Karty identyfikatory

Karty podarunkowe

Karty podarunkowe

Karty rabatowe

Karty rabatowe

Karty biblioteczne

Karty biblioteczne

Karty miejskie

Karty miejskie

Karty dostępu

Karty dostępu

Karty rodzinne

Karty rodzinne

Karty kalendarze

Karty kalendarze

Karta wizytówka

Karta wizytówka

Karty elektroniczne

Opcje na kartach

+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

Czytniki czasu pracy i kontroli dostępu – profesjonalne wyposażenie firm

Karty plastikowe są jednymi z najpopularniejszych nośników, które obecnie wykorzystuje się w wielu przedsiębiorstwach i nie tylko. Zależnie od projektu i wykonania, mogą służyć jako akcesoria bankowe lub karty lojalnościowe dla klientów sklepów, a to tylko dwa podstawowe przykłady. Karty identyfikacyjne to kolejna, dość często wykorzystywana grupa, jeżeli chodzi o karty plastikowe. Te bardzo często wykorzystuje się dużych korporacjach.

Karty plastikowe z nadrukiem - sprawdź, co je wyróżnia

Karty plastikowe produkuje się głównie z PVC. Zależnie od tego, jak będą wykorzystywane karty plastikowe z nadrukiem, mają one różne grubości. Najczęściej występują w przedziale od 36 do 84 milimetrów. W zależności od projektu możliwe jest zastosowanie nadruku czarno-białego lub kolorowego.

Identyfikatory plastikowe mogą mieć także dodatkowe funkcje, te jednak dostępne są dopiero po wgraniu odpowiednich ustawień. W tym celu w karcie umieszcza są np. paski magnetyczne LoCo oraz HiCo lub coraz popularniejsze układy elektroniczne w postaci chipów, które można kodować, a w razie konieczności modyfikować.

Karty z nadrukiem - możliwości ich personalizacji

Podczas zamawiania wyposażenia, jakim są karty identyfikacyjne lub inne karty plastikowe, jedną z największych zalet jest możliwość ich indywidualnej personalizacji. Zależy to między innymi od sposobu wykorzystania. Karty plastikowe z nadrukiem mogą być stosowane jako karty dostępu, lojalnościowe, stałego klienta czy legitymacje studenckie. Dlatego w przypadku konkretnych modeli bardzo ważne mogą okazać się pewne niestandardowe właściwości. 

Na takich elementach możliwe jest umieszczenie między innymi:

  • zapachu,
  • lakieru błyszczącego,
  • kolorowego materiału,
  • zdrapki,
  • kodu kreskowego,
  • paska magnetycznego,
  • hologramu.

Decydując się na karty z nadrukiem dostępne w naszej ofercie, można liczyć więc nie tylko na wysoką jakość wykonania, ale również na szeroki zakres modyfikacji, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb.