e-legitymacja szkolna

e-legitymacja szkolna – Elektroniczna Legitymacja Uczniowska

Bezpłatny webinar: Nowe e-legitymacje szkolne: Co musisz wiedzieć?

Jeśli chcesz poznać szczegóły ustawy o e-legitymacjach oraz jakie możliwości ich wprowadzenia mają szkoły, zapisz się na nasz webinar!

Darmowy webinar: Nowe e-legitymacje szkolne - co musisz wiedzieć? 21.05.2024

Sprawdź ofertę 

W myśl rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 roku szkoły mogą wydawać uczniom nowe e-legitymacje elektroniczne w postaci plastikowych kart.

Nowa e-legitymacja szkolna, poza większą trwałością, pozwala na zakodowanie na niej np. zniżki na komunikację publiczną. Nowe e-legitymacje można również wykorzystać w systemach kontroli dostępu w szkole oraz w stołówce lub bibliotece szkolnej.

Uwaga: Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023, legitymacje przedszkolne i szkolne w wersji papierowej i e-legitymacje według dotychczasowego wzoru będą mogły być wydawane jedynie do 12 lipca 2024 roku. Po tym czasie zaczną obowiązywać nowe wzory

Zadzwoń: +48 608 665 719

Napisz do nas

Opis produktu

E-legitymacja szkolna – Elektroniczna Legitymacja Uczniowska
Wspólnie z nami stwórz NOWOCZESNĄ SZKOŁĘ!

E-legitymacje szkolne decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 roku obowiązują jednocześnie z papierową legitymacją szkolną. Jednak zamiana dotychczasowych dokumentów na e-legitymacje niesie ze sobą wiele korzyści:

 • TRWAŁE I BEZPIECZNE
  PVC w formacie dowodu osobistego ID-1; charakteryzują się nowoczesnym designem oraz długą żywotnością. Ponadto nadają się do zdezynfekowania łagodnymi środkami wirusobójczymi lub antybakteryjnymi;
 • ZGODNE Z ROZPORZĄDZENIEM
  Blankiety i hologramy są zgodne z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków szkolnych;
 • WYSOKA JAKOŚĆ DRUKU
  Zapewniamy wysokiej jakości, trwały nadruk, który jest odporny na ścieranie, dzięki zastosowaniu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych marki Evolis;
 • SZEROKI WACHLARZ ZASTOSOWANIA
  Możliwość współpracy ze szkolnym systemem kontroli dostępu, systemem bibliotecznym, stołówką, świetlicą szkolną, a także usługami związanymi z przejazdami środkami transportu publicznego (moduł Mifare 13,56 kHz lub Unique 125 mHz w zależności od potrzeb szkoły);
 • DOŚWIADCZENIE
  Nasze długoletnie doświadczenie w produkcji kart personalizowanych przekłada się na zadowolenie naszych Klientów.

Oferujemy e-legitymacje / plastikowe legitymacje szkolne dla:

 • uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla dzieci i młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych dla młodzieży, wzór MEN-I/1
 • uczniów szkół policealnych dla młodzieży oraz słuchaczy szkół dla dorosłych, wzór MEN-I/2
 • niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla dzieci i młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych dla młodzieży, wzór MEN-I/3 N
 • dla niepełnosprawnych uczniów szkół policealnych dla młodzieży oraz niepełnosprawnych słuchaczy szkół dla dorosłych, wzór MEN-I/4 N 

 

Samodzielny wydruk e-legitymacji szkolnych

Dajemy możliwość stworzenia własnego stanowiska do personalizacji poprzez propozycję zakupu całego pakietu, począwszy od drukarki do kart z oprogramowaniem wraz z materiałami eksploatacyjnymi, blankietami legitymacji, hologramami, a także akcesoriami dodatkowymi tj. etui, smycze itp.

Zapewniamy także szkolenie z zakresu obsługi drukarki, dzięki czemu poszerzycie Państwo rodzaj drukowanych u siebie kart np. o wydruk kart członkowskich do szkolnych klubów sportowych, kół zainteresowań, czy uczestników półkolonii. 

W skład zestawu wchodzą:

 • Drukarka Evolis* Zenius lub Primacy wraz z oprogramowaniem i folią do wydruku;
 • Blankiety legitymacji wraz z hologramami;
 • Dodatkowe akcesoria oraz szkolenie.

*UNICARD SA jest wyłącznym dystrybutorem EVOLIS w Polsce. Autoryzowany serwis otacza drukarki kart plastikowych i użytkownika opieką oraz udziela wszelkiej pomocy w zakresie instalacji oraz eksploatacji.

 

Dodatkowe informacje o e-legitymacji dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

Blankiet ma formę karty z tworzywa sztucznego, a jej wzór graficzny został określony według rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej 27 sierpnia 2019 roku. (Dz. U. z 2018 r. 939, w części „III. E-legitymacja szkolna dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.”).

E-legitymacja szkolna dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych jest kartą wykonaną z polichlorku winylu (PCV) formatu ID-1, która może zawierać układ elektroniczny z interfejsem bezstykowym.

Blankiet e-legitymacji szkolonej jest wykonany z materiału laminowanego PCV o wymiarach i właściwościach fizycznych zgodnych z wymaganiami dla kart identyfikacyjnych formatu ID-1 określonymi w normie ISO/IEC 7810, a jego właściwości i odporność muszą być potwierdzone badaniami przeprowadzonymi zgodnie z wieloczęściową normą ISO/IEC 10373.

Poddruk blankietu e-legitymacji szkolnej z tłem giloszowym jest wykonany w technice offsetowej oraz sitodrukowej. 

Pole zdjęcia na awersie (26 mm wysokości x 19 mm szerokości) jest przeznaczone na umieszczanie kolorowego zdjęcia (w rozdzielczości co najmniej 300 dpi) metodą termodruku.

Blankiet e-legitymacji szkolnej jest przystosowany do personalizacji techniką termotransferową.

W blankiecie e-legitymacji szkolnej może być stosowana także elektroniczna warstwa bezstykowa. W rozjaśnionym polu na rewersie można umieszczać numer układu mikroprocesorowego.

Na e-legitymacji szkolnej mogą być kodowane usługi związane ze statutową działalnością szkoły oraz przejazdami środkami publicznego transportu zbiorowego.

 

Sprawdź ofertę