Drukarki kart i etykiet plastikowych i magnetycznych | Unicard Unia Europejska

Drukarki do kart plastikowych

UNICARD oferuje profesjonalne drukarki do kart plastikowych renomowanych marek Evolis, Zebra oraz Matica. Mogą być wyposażone w koder paska magnetycznego, koder elektronicznych kart zbliżeniowych lub koder elektronicznych kart stykowych. Drukarka kart plastikowych może być wyposażona we wszystkie te urządzenia jednocześnie.

Drukarki do kart plastikowych umożliwiają druk kolorowy i monochromatyczny oraz nadruk jednostronny lub dwustronny. Drukarki kart plastikowych charakteryzuje wysoka rozdzielczość druku i prosta, intuicyjna obsługa. Doskonale sprawdzą się do wydruku kart członkowskich, lojalnościowych, podarunkowych, wizytówek, legitymacji, czy identyfikatorów. W naszej ofercie oprócz drukarek znajdziesz też karty plastikowe oraz akcesoria do kart.

UNICARD jest jedynym Oficjalnym Dystrybutorem firmy Evolis w Polsce oraz jako jedyna firma prowadzi Autoryzowany Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. UNICARD jest również Oficjalnym Partnerem niemieckiej firmy Matica – producenta laserowych drukarek kart oraz retransferowych drukarek XID. 

 

Sprawdź najwyższej jakości drukarki do kart plastikowych!

Filtruj

Poziom bezpieczeństwa

Druk

Ilość kart rocznie

Metoda nadruku

+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

FAQ - poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

Drukarki kart plastikowych i etykiet – nowoczesne wyposażenie

Drukarki kart plastikowych to nowoczesne wyposażenie, które staje się coraz popularniejsze. Własna drukarka do kart plastikowych daje wiele opcji w zakresie personalizowania kart wykonanych z tworzyw sztucznych, głównie PVC i poliwęglanu, co odpowiada zapotrzebowaniu firm z różnych branż. W zależności od modelu umożliwia druk jednostronny lub dwustronny. 

Drukarka kart plastikowych to niewielki sprzęt, którą można wykorzystać na wiele sposobów – do przygotowania blankietów lojalnościowych, kart członkowskich, VIP, podarunkowych, wizytówek, legitymacji... Możliwości jest wiele. Drukarka do kart sprawdzi się w celach marketingowych, wizerunkowych, ale także jako element identyfikacji, np. pracownika. Dzięki oprogramowaniu CardPresso, które umożliwia projektowanie blankietów, drukowanie kart plastikowych będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze!

Drukarki do kart plastikowych – rodzaje urządzeń

Drukarki kart plastikowych dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – retransferowe i termotransferowe/termosublimacyjne. W obu przypadkach dochodzi do zadrukowania karty, a główną różnicą jest technika druku, która wpływa także na zużycie głowicy. 

Drukarki etykiet plastikowych i kart, działające w oparciu o druk retransferowy, charakteryzują się wyjątkową trwałością głowicy – podczas druku nie dotyka ona bezpośrednio karty. W tym przypadku zaprojektowany wcześniej wzór nanosi się na przezroczystą folię. Następnie pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury obraz zostaje przeniesiony na kartę. W przypadku użycia termosublimacyjnej drukarki kart plastikowych karta zostaje umieszczona na taśmie, z której pod wpływem temperatury uwalniane są pigmenty w kolorach CMYK. Następnie docisk głowicy przenosi barwy na kartę. 

W naszym asortymencie znajdują się drukarki do kart plastikowych zarówno retransfefowe, jak i termotranfserowe. 

Drukarki do kart plastikowych – czy warto w nie zainwestować?

Inwestycja w drukarki kart plastikowych to obecnie w niektórych branżach absolutna podstawa. Jest to istotne, kiedy firma decyduje się na karty lojalnościowe dla klientów, wizytówki czy specjalne karty pracownicze, umożliwiające np. identyfikację zatrudnionej osoby.

Własna drukarka kart plastikowych to wygodne oraz praktyczne rozwiązanie – nie trzeba zlecać przygotowania czy dodrukowania blankietów zewnętrznym firmom, a to przekłada się na oszczędności czasu, jak i funduszy. Sam proces drukowania na kartach jest niezwykle łatwy, a obsługa drukarki kart plastikowych – intuicyjna.