Drukarki kart i etykiet plastikowych i magnetycznych | Unicard

Drukarki do kart plastikowych

UNICARD jest jedynym Oficjalnym Dystrybutorem firmy Evolis w Polsce oraz jako jedyna firma prowadzi Autoryzowany Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. UNICARD jest również Oficjalnym Partnerem niemieckiej firmy Matica – producenta laserowych drukarek kart oraz retransferowych drukarek XID.

Współczesne drukarki do personalizacji kart plastikowych mogą być wyposażone w koder paska magnetycznego, koder elektronicznych kart zbliżeniowych lub koder elektronicznych kart stykowych. Drukarka może być wyposażona we wszystkie te urządzenia jednocześnie. Drukarki do kart plastikowych umożliwiają druk kolorowy i monochromatyczny oraz nadruk jednostronny lub dwustronny. Drukarki kart charakteryzuje wysoka rozdzielczość druku i prosta, intuicyjna obsługa. W naszej ofercie znajdziesz też karty plastikowe.  

 

Sprawdź najwyższej jakości drukarki do kart plastikowych!

 

Filtruj

Poziom bezpieczeństwa

Druk

Ilość kart rocznie

Metoda nadruku

+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

Drukarki etykiet plastikowych i kart – nowoczesne wyposażenie

Drukarki kart plastikowych to nowoczesne wyposażenie, które staje się coraz popularniejsze. Własny sprzęt daje wiele możliwości w zakresie personalizowania kart wykonanych z tworzyw sztucznych, co odpowiada zapotrzebowaniu firm z wielu branż.

Drukarka kart plastikowych to niewielki sprzęt, który sprawdzi się na wiele sposobów – do przygotowania blankietów lojalnościowych, kart VIP, podarunkowych, wizytówek, legitymacji... Możliwości jest wiele.

Drukarki do kart plastikowych – rodzaje urządzeń

Drukarki kart plastikowych dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – retransferowe i termotransferowe/termosublimacyjne. W obu przypadkach dochodzi do zadrukowania karty, a główną różnicą jest technika druku, która wpływa także na zużycie głowicy. 

Drukarki etykiet plastikowych i kart, działające w oparciu o druk retransferowy, charakteryzują się wyjątkową trwałością głowicy – podczas druku nie dotyka ona bezpośrednio karty. W tym przypadku zaprojektowany wcześniej wzór nanosi się na przezroczystą folię. Następnie pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury obraz zostaje przeniesiony na kartę. W przypadku użycia urządzenia termosublimacyjnego karta zostaje umieszczona na taśmie, z której pod wpływem temperatury uwalniane są pigmenty w kolorach CMYK. Następnie docisk głowicy przenosi barwy na kartę. 

W naszym asortymencie znajdują się drukarki do kart plastikowych zarówno retransfefowe, jak i termotranfserowe. 

Drukarki do kart plastikowych – czy warto w nie zainwestować?

Inwestycja w drukarki kart plastikowych to obecnie w niektórych branżach absolutna podstawa. Jest to istotne, kiedy firma decyduje się na karty lojalnościowe dla klientów, wizytówki czy specjalne karty pracownicze, umożliwiające np. identyfikację zatrudnionej osoby.

Własna drukarka kart plastikowych to wygodne oraz praktyczne rozwiązanie – nie trzeba zlecać ich przygotowania czy dodrukowania zewnętrznym firmom, a to przekłada się na oszczędności czasu, jak i funduszy.