Czytniki biometryczne. Urządzenia identyfkacji biometrycznej | Unicard Unia Europejska

Czytniki biometryczne – czytniki linii papilarnych

Czytniki biometryczne (linii papilarnych) to najwyższy poziom identyfikacji tożsamości. Czytniki biometryczne renomowanej marki HID gwarantują niezawodne i sprawdzone narzędzia biometryczne, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Opatentowana przez HID technologia obrazowania multispektralnego jednocześnie odczytuje powierzchnię i strukturę odcisku palca (linii papilarnych), by zawsze przechwytywać obrazy wysokiej jakości – nawet jeśli struktura odcisku została uszkodzona, czy zabrudzona. Użyte w nich sensory V-Series spełniają restrykcyjne standardy bezpieczeństwa.

Czytniki biometryczne (linii papilarnych) zostały zaprojektowane w celu spełnienia najwyższych standardów w zakresie weryfikacji – zarówno w bankach, jak i w służbie zdrowia, czy cyfrowych dowodach – skanery odcisków palców do nowych dowodów osobistych. 

+48 12 39 89 900

Zadzwoń i umów się na
spotkanie z naszym doradcą!

Dołącz do newslettera

Czytniki biometryczne

Skuteczna kontrola dostępu nie ogranicza się jedynie do używania kart elektronicznych i identyfikatorów. Takie akcesoria zawsze można zgubić lub zniszczyć, a skradzione staną się narzędziem w ręku złodzieja. W miejscach, w których uniemożliwienie wejścia osobom niepowołanym jest szczególnie ważne, jedynym skutecznym identyfikatorem są dane biometryczne. Człowiek jest istotą niepowtarzalną biologiczne. Ma unikalny wzór tęczówki, linii papilarnych czy DNA. Wykorzystanie ich do identyfikacji daje 100% gwarancji poprawnej weryfikacji właściciela. W tym zadaniu pomagają czytniki biometryczne.

Jakie zalety mają czytniki biometryczne?

Zastosowanie urządzeń biometrycznych jest coraz powszechniejsze nie tylko ze względu na łatwą weryfikację wchodzących osób, ale też z uwagi na ich skuteczność. Typowe urządzenie identyfikacji biometrycznej ma formę niewielkiego czytnika, którego rozmiary często nieznacznie przekraczają wielkość małego telefonu komórkowego. Najczęściej są przeznaczone do odczytywania linii papilarnych, ale są też dostępne urządzenia do rozpoznawania innych cech. 

Czytniki biometryczne są połączone z komputerem wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie z bazą danych odcisków linii papilarnych. Weryfikacja jest bardzo skuteczna nawet wówczas, gdy odcisk nie jest kompletny. Zaletą takich systemów jest możliwość stworzenia ogromnej bazy danych, liczącej nawet miliony wzorów linii papilarnych. Stąd też planowane zastosowania takich czytników w weryfikacji odcisków osób legitymujących się nowym dowodem osobistym.

Identyfikacja biometryczna w kontroli dostępu

Czytniki biometryczne znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagana skuteczna i 100-procentowa weryfikacja wchodzącej osoby. Są to miejsca takie jak laboratoria badawcze, sejfy bankowe, archiwa i kancelarie przechowujące dokumenty oznaczone klauzulą tajności oraz wiele innych.

Obecnie urządzenie identyfikacji biometrycznej coraz częściej jest też elementem tradycyjnego systemu kontroli dostępu w firmach, instytucjach i innych podmiotach, którym zależy na bezpieczeństwie pracowników.