Tworzymy bezpieczny świat

  • PL

Formularz kontaktowy

Integracje Systemów automatyki budynkowej BMS

System BMS jest elementem łączącym wszystkie zintegrowane elementy na terenie obiektu. Jego podstawowa funkcja to sterowanie technicznymi aspektami obiektu, wizualizacja i informowanie o zachodzących procesach. Instalacja systemu BMS pozwala w znaczny stopniu zredukować koszty utrzymania i zoptymalizować zarządzanie budynkiem.

Automatyka budynkowa UNICARDPodstawowe elementy systemu BMS to:

  • Elementy wizualizujące zdarzenia i procesy zachodzące w obiekcie.
  • Część służąca zarządzaniu urządzeniami, centralami wentylacyjnymi, falownikami, systemami kontroli dostępu
  • Infrastruktura kablowa, spinająca wszystkie elementy i urządzenia

Zastosowanie otwartych protokołów i poprawna konfiguracja systemu oraz dobór odpowiednich sterowników pozwalana na pełną integrację: wentylacji, klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa, instalacji elektrycznych, oświetlenia, monitoringu mediów oraz zasilanie gwarantowane. Dodatkowe funkcje systemu BMS to możliwość zintegrowania z systemami automatyki pożarowej, pozwalająca na pełne zobrazowanie powstałego zagrożenia i odpowiedni dobór procedur ratunkowych oraz ewakuacyjnych.

Celem systemów BMS jest zdążanie do tzw. zielonego budownictwa – tzn. połączenia optymalizacji kosztów i ekologicznego zarządzania obiektem. Kompleksowe systemy BMS pozwalają uzyskać kilka dodatkowych punktów przy ubieganiu się o certyfikację budynków LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design). Certyfikacja LEED, obok BREEAM i DGNB skupia się na kreowaniu i promowaniu zasad oszczędności, a także odpowiedniego zarządzania ekologicznym obiektem. LEED jest zbiorem zasad przyświecających budowie obiektów przyjaznych środowisku i energooszczędnych. Obiekty spełniające wymagania LEED stanowią część budownictwa charakterystyczną dla krajów wysokorozwiniętych, dlatego na uwagę zasługuje fakt, że coraz częściej pojawiają się również na terenie Polski.